Bar „Der Raum” w Melbourne.

Melbourne. Australia.

Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany bar  Der Raum słynie z doskonałych koktajli, oryginalnego wystroju i miksologii molekularnej. Z pewnością wizyta w tym barze warta jest grzechu. Dla pobudzenia apetytu polecamy obejrzeć film i przeczytać kartę koktajli.

Właścicielem baru jest znany artysta Matthew Bax . Pod szyldem baru funkcjonuje również The Melbourne Temperance Societypromujące odpowiedzialną konsumpcję i profesjonalne barmaństwo. Nazwa nawiązuje do „The Temperance Movement„, kierunku związanego z działaniami wprowadzającymi prohibicję w U.S.A na początku 20-ego wieku-;)

Problem umieszczenia wszystkich butelek z alkoholem na bardzo małej przestrzeni został rozwiązany w oryginalny sposób- butelki zawieszono na gumach przymocowanych do sufitu.

Polecamy uwadze sezonową kartę koktajli. Barmani używają tylko świeżych składników, nie stosują soków z kartonów bądź butelek. Do napojów gazowanych nie używają pistoletów. Chlubą baru jest maszyna do lodu, produkująca największe kostki na świecie. Nie znajdziecie również u nich takich produktów jak: śmietana, Midori, Malibu, Southern Comfort, Red Bulla i RTD czyli alkopopów.

Cheers!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s