Bob’s Bitters

Bob's Bitters
Bob's Bitters
Wreszcie udało nam sie zamówić bittersy, o których wspominaliśmy jakiś czas temu, a mianowicie Bob’s Bitters. Wcześniej pisaliśmy o nich jako Nijizaki Bitters, jednak teraz wiemy że to nie była poprawna nazwa.

Obecnie można kupić 7 smaków tych niezwykłych bittersów – Cardamon (Kardamon), Coriander (Kolendra) , Ginger (Imbir) , Grapefruit (Grejfrut), Lavender (Lawenda), Liquorice (Lukrecja) oraz Vanilla (Wanilia).  Smaki i zapachy są niesamowite. A mozliwości nieskończone.

Udało nam się uzyskać kilka informacji na ich temat od samego Boba czyli Roberta, który woli zachować swoją tożsamość w tajemnicy. 

Wszystko się zaczeło kiedy Robert został poproszony przez  The Dorchester Hotel Bar o stworzenie bittersów na ich autorski Gin Experience. Powstały one na bazie głównych składników używanych przy produkcji ginu. Podejmowano próby tworzenia innych smaków, ale ostatecznie okazało się, że obecne najlepiej się sprawdzały oraz były najpopularniejsze.

Bob's Bitters
Bob's Bitters

Trwają prace nad odtworzeniem najstarszych znancyh bittersów, które niestety już od dziesięcioleci nie są produkowanie. Rzecz dotyczy Abbotts i Bokers Bitters. Z badań, które Robert przeprowadził, wywnioskował, że musiały być podobne do siebie, ponieważ były często wymiennie używane w klasycznych koktajlach takich jak Manhattan czy Martinez. Niestety kiedy rzadka próbka Bokers Bitters została przeaalizowana chromatografem okazało się, że nie jest możliwe określenie oryginalnych składników z powodu ich naturalnego zaniku. Badania jednak trwają….

Bob’s Bitters już osiagają sukcesy. W konkursie Tanqueray No. 10 w Wielkiej Brytanii barmani , którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce używali lukrecjowych, waniliowych, lawendowych oraz grejfrutowych smaków.

Koszt jednej 100 ml butelki z zakraplaczem to 10 GBP. Do tego należy dodać koszt wysyłki zestawu 7 butelek do Polski, który wynosi 12,50 GBP. W sumie to jest wydatek ponad 400 PLN. Warto zainwestować w te bittersy. Polecamy je do drinków oraz do gotowania.

Wszystkich zainteresowanych nabyciem Bob’s Bitters kierujemy pod nastepujący ADRES.

Cheers!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s