Essence Cafe w Warszawie

Essence
Essence

Na warszawskim rynku gastronomicznym, w lutym tego roku, pojawił się poważny gracz. Mowa o Essence Cafe zlokalizowanej na ul. Kruczej, w miejscu dawnego Kukabaru. W Essence możecie zjeść przyzwoite śniadanie serwowane w dni powszednie od 8 rano, szczególnie polecamy słynne English Breakfast. W porze lunchu szef kuchni też nie powinien was zawieść. Z karty dań na szczególną uwagę zasługuje Obama, czyli 200 g burger z serem i z bekonem, to doskonały wstęp do sięgnięcia po kartę koktajli.

Essence Cafe to , według przyjaciół Alkoteki, jeden z najlepszych koktajl barów w Polsce. Karta drinków została przygotowana przez Daniela Undhammera. Imponujące, jak na polski rynek, drinki skosztować możecie w umiarkowanych cenach. Najdroższy koktajl kosztuje 28 PLN, a o jego klasie świadczą składniki użyte do jego przygotowania.

re-fashioned
re-fashioned

Jak narazie jednym z naszych faworytów jest re-fashioned czyli nowoczesna wersja Old Fashioned zrobiona na czekoladowo-figowym Woodford Reserve oraz cukrze waniliowym. Wbrew pozorom koktajl pozostaje wierny oryginałowi i nie jest słodki między innymi z powodu 70% czarnej czekolady użytej do dodania nowego wymiaru temu drinkowi.

Polecamy też Essence Punch zrobiony na Havana Club aromatyzowany cynamonem i wanilią, zmieszany z kruszonym lodem i domowym cukrem waniliowym, świeżym sokiem z cytryny i pomarańczy oraz puree ananasowo-miętowym, ukoronowany likierem waniliowym.

Essence to miejsce gdzie śmiało można wpaść po pracy na drinka z przyjaciółmi.

Essence Cafe

ul. Krucza 16/22

00-526 Warszawa
tel: (22) 434 20 83

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s