Bar Tours Berlin w trakcie BCB

Co roku, w trakcie BCB, uczestnicy odwiedzają wyselekcjonowane berlińskie bary. Specjalnie na tę okazję, organizatorzy wydają kieszonkowy przewodnik. W tym roku w przewodniku Bar Tours Berlin znalazło się 46 barów. Ceny koktajli to wydatek rzędu 8 – 15 Euro w zależności od lokalu oraz wybranego alkoholu. O dziwo w większości barów można swobodnie palić papierosy.

Poniżej przedstawiamy wam mapę lokali według kolejności, w której znajdują się w przewodniku. Prezentujemy wam bary, które odwiedziliśmy i które polecamy.

Rozkwit barmaństwa w całych Niemczech przez ostatnie kilka lata spowodował, że serwis oraz koktajle są na najwyższym światowym poziomie. Wiele z tych lokali to bary, w których może pomieścić się dosłownie kilkanaście do kilkudziesięciu osób. Czasami zdarzyć się może, że nie napijecie się drinka, bo w lokalu nie mam już wolnych miejsc.

CSA
CSA

CSA to bar zlokalizowany w dawnej siedzibie Czechosłowackich Linii Lotniczych (CSA). Mieszczący się przy jednej z głównych ulic Berlina Wschodniego CSA ma świetnie wyglądający bar, na który zaadoptowano stary kontuar. Ławo można wyobrazić sobie minione lata i ludzi kupujących bilety lotnicze.

Reingold to bar, który gościł zeszłoroczną imprezę inauguracyjną BCB, w której mistrzami wieczoru byli Travelling Mixologists.

Windhorst
Windhorst

Windhorst swoją nazwę zawdzięcza nazwisku właściciela. Przytulny bar zlokalizowany w Mitte.

Shochu Bar specjalizuje się w koktajlach orientalnych. Szefem baru jest Arnd Henning Heissen, autor popularnego bloga The Bartenders Lab. Oryginalne kombinacje smakowe oraz składniki własnej produkcji są wizytówką tego baru.

Newton Bar
Newton Bar

Newton Bar swoją nazwę wziął od nazwiska słynnego fotografa Thomasa Newton. Główna ściana baru pokryta jest pięknymi czarno-białymi aktami kobiet autorstwa Newton’a.

Victoria Bar to jeden z pierwszych barów, który w Berlinie postawił na promocję koktajli i rozwój barów. Skosztujecie tam wyśmienite koktajle przygotowywane przez profesjonalnych barmanów. To jest berlińska instytucja.

Green Door
Green Door

Green Door kryje się za zielonymi drzwiami z mały neonem na budynku. Tutaj zdecydowanie trzeba wpaść. Świetne miejsce na rozpoczęcie wieczoru.

Stagger Lee to jeden z najnowszych barów na berlińskiej scenie. TUTAJ znajdziecie film z Oh Gosh TV przedstawiający filozofię właścicieli baru oraz sposób przygotowania autorskiej wersji wyśmienitego Mint Julep’a.

Rum Trader
Rum Trader

Rum Trader – może drinki nie są najlepszej jakości, ale obsługa oraz klimat tego malutkiego baru są godne polecenia. Swoim oryginalnym klimatem zdecydowanie bije większość barów na świecie.

Lebensstern to bar posiadający kolekcje ponad 50 ginów oraz ponad 500 rumów. W tym roku ich manager Ricardo Albrecht wygrał tytuł Mixologists de Jahre czyli Mixolog Roku na Mixology Bar Awards 2009. Tytuł w zupełności zasłużony.

Miłego zwiedzania Berlina.

Pamiętajcie, pijcie odpowiedzialnie!

Auf Dich!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s