Bar Convent Berlin 2009 Dzień 2, cz. 2

Introduction to the Art of Japanese Bartending with Hidetsugu Ueno

Hidetsugu Ueno
Hidetsugu Ueno

Hidetsugu Ueno to pierwszy japoński barman, który poczynił niesamowitą karierę poza granicami swojej ojczyzny. Jest tuzem japońskiego barmaństwa i właścicielem jednego z najlepszych barów w Japonii High Five, który pomieści zaledwie 18 osób. Sędziował ostatni konkurs World Class w Londynie.

W poprzednim wpisie o imprezie The Travelling Mixologists mieliście już okazje zobaczenia jak Hidetsugu robi kule i diamenty lodowe. W trakcie swojego pokazu Hidetsugu zademonstrował 3 koktajle wykorzystując różne rodzaje szejkerowania oraz lodu. Podczas jego prelekcji główna sala BCB pękała w szwach. Oprócz tego że Hidetsugu jest niesamowitym barmanem to dodatkowo jest wyjątkowo miłą osoba oraz mówcą z wielką charyzmą. Poniżej przedstawiamy kilka krótkich filmów z jego wystąpienia.

TUTAJ możecie obejrzeć cały jego występ w trakcie Cocktails Spirits Paris 2009 na Oh Gosh! TV, który różnił się od występu na BCB.

What Does it Take to Be a Host? Bar Legends in Discussion

Jorg Meyer in discussion with Charles Schuman, Peter Dorelli & Hidetsugu Ueno

Jorg Meyer, Charles Schuman, Hidetsugu Ueno & Peter Dorelli
Jorg Meyer, Charles Schuman, Hidetsugu Ueno & Peter Dorelli

Dyskusja zamykająca tegoroczne BCB ostatecznie sporo się przeciągnęła. Jendak nie codzień ma się możliwość wysłuchania opinii legend barmaństwa.

Charles Schuman od kilkudzięsięciu lat prowadzi własny, całkiem spory bar. Peter Dorelli przygotowywał drinki dla najsławniejszych osób na świecie w trakcie swojej pracy w Ritzu w Londynie, a Hidetsugu to po prostu klasa sama w sobie.

TUTAJ możecie obejrzeć film właśnie z tej dyskusji przygotowany przez Jaya Hepburna z Oh Gosh! TV. Jest on świetnym podsumowaniem tej prawie 2 godzinnej dyskusji.

Zachęcamy wszystkich do zapisania w swoich kalendarzach tegorocznej daty Bar Convent Berlin, który odbędzie się 8-10 października.

Do zobaczenia w Berlinie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s