Międzynarodowy 12 Finał Finlandia Vodka Cup Zakończony.

12 IFVC
12 IFVC

Na początku lutego 31 najlepszych barmanów z całego świata zebrało się w arktycznej ojczyźnie Finlandia® Vodka aby wziąć udział w 12. edycji Międzynarodowego Konkursu Finlandia Vodka Cup. Konkurs ten jest jednym z największych na świecie, który – w kontekście zimowych mistrzostw w Vancouver – może być nazwany Zimowymi Mistrzostwami Barmańskimi, z trzema konkurencyjnymi kategoriami koktajli. W tym roku zwyciężył reprezentant Słowacji.

Po zakończeniu trzech kategorii i podliczeniu punktów jury ogłosiło, że najlepszym z najlepszych jest reprezentant Słowacji – Anton Velich. Zwycięzca został wyłoniony na podstawie sumy zebranych punktów, zaś wykonane drinki były oceniane pod kątem kreatywności, znajomości sztuki barmańskiej i stylu.

„Jestem tak zaskoczony, że nie mogę uwierzyć, że to się dzieje naprawdę. Ziścił się piękny sen.” – powiedział szczęśliwy zwycięzca.

12. edycja Finlandia Vodka Cup okazała się wielkim sukcesem, zwłaszcza pod kątem rekordowej ilości uczestników.

“W tym roku rekordowa była również ilość koktajli mieszanych ze świeżych owoców i soków zamiast tradycyjnych mieszanek, co wyznaczyło zdecydowany trend w mieszaniu drinków” – mówi światowy ambasador marki Finlandia® Vodka, Markku Raittinen.

Konkurs
Konkurs

Zwycięskie koktajle:

CU-MARTINI – Aperitif

4 cl Finlandia® Vodka

2 cl soku z limonki

1,5 cl  likieru Peach Tree

1,5 cl syropu z pomelo

4 plasterki świeżego ogórka

Garnish: plasterki świeżego ogórka

FINLANDIA ICECREAM – Long Drink

4 cl Finlandia® Mango Fusion

2 cl syropu kokosowego

2 cl soku z limonki

5 cl soku z mango

5 cl soku z truskawek

Garnish: świeża mięta i truskawki

RED DREAM – Quick Mix

4 cl Finlandia® Blackcurrant Fusion

6 cl świeżego soku z granata

1 cl syropu cukrowego

Szampan do uzupełnienia

Garnish: skórka z limonki

Anton Velich wygrał cały konkurs, ale w finale znaleźli się również zwycięzcy poszczególnych kategorii. W tym roku Słowacja zabrała do domu podwójne zwycięstwo, ponieważ Anton zwyciężył także w kategorii long drink. w pozostałych kategoriach zwyciężyli:

Aperitif:

Autor: Sebastian Donoso z Chile

Alvakita

6 cl Finlandia® Mango Fusion

8 listków bazylii

5 kostek lodu

20 gr cukru pudru

1,5 cl soku cytrynowego

Garnish: Wisienka koktajlowa, listek bazylii

Quick Mix:

Autor: Javier Bravo z Irlandii

Finflavor

5,2 cl Finlandia® Mango Fusion

1,7 cl świeżego soku z limonki

3,5 cl świeżego soku z pomarańczy

1,7 cl syropu cukrowego

Garnish: Listki mięty

Shaker
Shaker

Finał Finlandia Vodka Cup

Aby wziąć udział w finale Finlandia Vodka Cup w Finlandii, uczestnicy muszą zwyciężyć w regionalnych konkursach w swoich krajach. Zwycięzcy regionalni zostają zaproszeni do Finlandii, gdzie reprezentują swój kraj w międzynarodowym finale konkursu. Podczas finału uczestnicy muszą zademonstrować swój talent tworząc trzy unikalne koktajle w kategorii aperitif, long drink i “Quick Mix”.

W kategorii “Quick Mix” uczestnicy otrzymują składniki drinka na 10 minut przed konkurencją. W tym czasie muszą skomponować nową recepturę i przygotować drinka, na co mają kolejne 5 minut. Każda dodatkowa minuta to strata cennych punktów.

Każdy sporządzony drink musi mieć oryginalną recepturę i  bazować na Finlandia® Vodka lub jej wariancie smakowym: Cranberry Fusion, Lime Fusion, Redberry Fusion, Mango Fusion, Wild Berries Fusion, Grapefruit Fusion czy Blackcurrant Fusion. Po każdej rundzie drinki są oceniane przez międzynarodowe jury, które bierze pod uwagę zapach, wygląd i, co najważniejsze, smak drinka. O zwycięstwie decyduje ilość punktów zdobytych łącznie w trzech kategoriach.

Szaman
Szaman

Miejsce:

Snow Village w Levi, w Finlandii to majestatyczna oaza zimy, która została wybrana na miejsce 12. edycji finału Finlandia Vodka Cup. Snow Village dysponuje Śnieżnym Hotelem, barem i restauracją oraz mnóstwem zimowych atrakcji. Miasteczko leży około 200 km na północ, niedaleko koła podbiegunowego. Zbudowane z 1,5 miliona kilogramów śniegu i 300 tysięcy kilogramów czystego lodu, Snow Village może być nazwane ósmym cudem świata.

Zachowaj czystość umysłu. Pij odpowiedzialnie.

(Tekst i zdjecia – materiały prasowe organizatora.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s