Finlandia® Vodka świętuje Midnight Sun – Obchody hołdem dla darów natury

Ognisko
Ognisko

Słońce w północnej Finlandii nie zachodzi przez ponad 70 dni lata. Jest to fenomen znany na całym świecie jako Midnight Sun. Finowie celebrują dary słońca już od XIV wieku, ciesząc się podczas letniego przesilenia naturalną prostotą, jaką daje nietknięta przyroda. Zbierają się wówczas w gronie najbliższych aby czerpać radość z trzech największych skarbów: przyjaciół, rodziny i natury.

Aby uhonorować tę tradycję Finlandia® Vodka zaprosi niemal 250 przyjaciół z całego świata, reprezentujących ponad 30 krajów. 36-godzinne Obchody Midnight Sun będą miały miejsce w południowej Finlandii od 22 do 24 czerwca.

Szaman
Szaman

Podczas spotkania goście będą mogli doświadczyć wszystkich cudownych darów Finlandii: nietkniętej przyrody, lokalnych smakołyków, krystalicznie czystej wody, fińskiej muzyki oraz świeżych koktajli z Finlandia® Vodka. W środę 23 czerwca goście wyruszą w podróż do miejscowości Fiskars, gdzie nad ranem 24 czerwca nastąpi kulminacja obchodów –  tradycyjne fińskie ognisko, zwane „kokko”, zapalone jako symbol niekończących się dni lata.

Katarzyna Kwiatkowska
Katarzyna Kwiatkowska

– “Midnight Sun jest ważnym elementem fińskiej kultury. Jest to dla nas szczególny czas, który spędzamy z rodziną i przyjaciółmi aby wspólnie świętować dary natury” – mówi pochodzący z Finlandii Alexander Sneen, Global Marketing Manager Finlandia® Vodka. –  “Dla Finlandia® Vodka Midnight Sun ma równie istotne znaczenie. Bez jego ciepłych promieni pielęgnujących czyste, naturalne składniki Finlandii (fiński sześciorzędowy jęczmień i krystalicznie czysta polodowcowa woda) nie mielibyśmy naszej nieskazitelnie czystej i delikatnej wódki.”

Chcąc uczcić tegoroczną celebrację Finlandia Midnight Sun, światowy mistrz marki Finlandia, Pekka Pellinen, stworzył kilka autorskich przepisów. Poniżej kilka wybranych, które pozwolą każdemu cieszyć się Midnight Sun w gronie przyjaciół:

Finlandia Midnight Sun Magic

40 ml Finlandia® Cranberry Fusion

40 ml soku z czarnej porzeczki

10 ml grenadiny

2 truskawki

3 plasterki limonki

Garnish: truskawka

Szkło: Cocktail

Metoda: mieszany, wstrząśnięty

Finlandia Daydream

40 ml Finlandia® Vodka

20 ml syropu jabłkowego

20 ml soku z limonki

10 listków świeżej mięty

lemoniada

Garnish: mięta

Szkło: Highball

Metoda: budowany

Finlandia Bonfire

40 ml Finlandia® Grapefruit Fusion

4 cząstki limonki

2 łyżeczki cukru

piwo imbirowe

sok z czarnej porzeczki

Garnish: limonka

Szkło: Highball

Metoda: mieszany, budowany

Świętuj naturalnie. Pij odpowiedzialnie.

(Tekst i zdjęcia – materiały prasowe Brown-Forman.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s