Finlandia® Vodka świętuje Midnight Sun

Goście z całego świata, w tym prawie 60 osób z Polski, spotkało się w Finlandii, w malowniczej miejscowości Kirkkonummi, aby wspólnie świętować Midnight Sun – święto Północnego Słońca.   W trakcie hucznych obchodów, które odbyły się między 22 a 24 czerwca, na obecnych czekały niesamowite atrakcje: nieskażona natura, miejscowe przysmaki, krystalicznie czysta woda, fińska muzyka i, oczywiście, doskonałe koktajle z Finlandia® Vodka.

Bar
Bar

Midnight Sun to tradycja celebrowana w Finlandii od tysięcy lat. Jej oficjalny początek miał miejsce w XIV wieku. Podczas letniego przesilenia wszyscy Finowie zwracają się ku naturze. Miasta pustoszeją, restauracje są zamknięte, wszyscy świętują z przyjaciółmi i bliskimi nad brzegami tysięcy fińskich jezior.

Od kilku lat Finlandia® Vodka wspólnie z przyjaciółmi, celebruje święto Północnego Słońca. W tym roku zmieniona nieco została konwencja obchodów. W latach ubiegłych Midnight Sun świętowano na dalekiej północy, w Laponii. W tym roku gospodarze zaprosili gości na południe Finlandii, do miejscowości Kirkkonummi, leżącej nieopodal Helsinek, w której znajduje się nietuzinkowy hotel Langvik, zwany również „design hotelem”. Zbudowany w latach 70-tych, niedawno odnowiony, jest wspaniałym przykładem znanego na całym świecie fińskiego designu, którego podstawową cechą jest natura – hotel przepięknie położony nad wodą, wśród malowniczych krajobrazów, niecałe 30 minut drogi od centrum Helsinek. Obchody Midnight Sun trwały ponad dwa dni.

Ognisko
Ognisko

Polska reprezentowana była przez największą liczbę gości. Zaproszenie na obchody Midnight Sun      w Finlandii przyjęli m.in.: Anita Lipnicka, John Porter, Beata Sadowska, Olivier Janiak, Maciej Dowbor oraz Mikołaj Komar. Wszyscy goście, w środę 23 czerwca, wyruszyli w podróż do zabytkowej miejscowości Fiskars. Historia wioski sięga XVII wieku. Obecnie historyczne budynki tętnią nowym życiem, odkąd wioska stała się znanym na całym świecie centrum fińskiej sztuki, rzemiosła i designu. Fiskars to przepiękne miejsce do życia oraz popularna atrakcja turystyczna, zbudowana na tradycji      i cały czas odkrywana na nowo.

Po całodniowym zwiedzaniu na gości czekały wyśmienite potrawy przyrządzone na bazie wariantów smakowych Finlandia® Vodka, przygotowane przez szefową kuchni – Sarę La Fountain. Muzycznie czas umilały fińskie (oczywiście) kapele oraz DJ’e, a o północy miała miejsce kulminacja obchodów – na wodzie rozpalono tradycyjne ognisko, zwane „kokko”, stanowiące symbol niekończących się dni lata i odpędzające wszelkie złe moce! Pogoda dopisała, a wszyscy bawili się wyśmienicie – czas przestał mieć znaczenie…

Finlandia
Finlandia

– “Midnight Sun jest ważnym elementem fińskiej kultury. Jest to dla nas szczególny czas, który spędzamy z rodziną i przyjaciółmi, aby wspólnie świętować dary natury” – mówi pochodzący z Finlandii Alexander Sneen, Global Marketing Manager Finlandia® Vodka. – “Dla Finlandia® Vodka Midnight Sun ma równie istotne znaczenie. Bez jego ciepłych promieni pielęgnujących czyste, naturalne składniki Finlandii: fiński sześciorzędowy jęczmień i krystalicznie czysta polodowcowa woda, nie mielibyśmy naszej nieskazitelnie czystej i delikatnej wódki.”

Piękno fińskiej przyrody i niezwykle serdeczna, miła atmosfera spotkania pozwoli gościom   Finlandia® Vodka zapamiętać na długo chwile spędzone w Finlandii. A już za rok tradycyjnie – kolejna okazja do świętowania Midnight Sun!

Pamiętaj, pij odpowiedzialnie!

Na Zdrowie!

(Tekst i zdjęcia – materiały prasowe Brown Forman.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s