Jesienny wieczór z ekskluzywną Tequila Herradura

Pod koniec września do Polski przyjechał Ruben Aceves Vidrio, International Business Director, zajmujący się w firmie Brown-Forman tequilą i jej rynkiem. W piątkowy wieczór w warszawskim klubie Cavallo odbyło się spotkanie z dziennikarzami mające na celu przybliżenie marki Tequila Herradura.

 

Ruben Aceves Vidrio
Ruben Aceves Vidrio

 

Tequila Herradura jest jednym z najstarszych i najbardziej szanowanych producentów tequili na świecie. Przez ponad 140 lat destylarnia Herradura, zlokalizowana w Amatitán, Jalisco, produkuje najwyższej jakości tequilę. Obecnie dystrybutorem Tequila Herradura jest firma Brown-Forman.

Historia Tequila Herradura sięga 1870 roku, kiedy jej założyciel, Feliciano Romo, zwiedził przedgórze Sierra Madre szukając miejsca dla nowej destylarni tequili. Zauważył wówczas połyskujący obiekt w pobliżu Tequila Mountain i stwierdził, że to błyszczy zgubiona końska podkowa. Uznał, że wróży ona powodzenie i zbudował swoją destylarnię w miejscu znalezienia podkowy. Swoja tequilę nazwał Herradura – co po hiszpańsku znaczy “podkowa”, zaś destylarnię – Casa Herradura. Ponad sto lat później Herradura, produkowana w 100% z agawy, nadal jest wiodącą marką ultra-premium w Meksyku.

 

Cavallo
Cavallo

 

W dniach 23 – 24 września Ruben Aceves Vidrio odwiedził Polskę. Przez dwa dni prowadził w Warszawie szkolenia barmańskie. Wprowadzał polskich barmanów w tajniki podawania tequili i prezentował różne rodzaje marki Herradura oraz el Jimador.

Po pokazie, w piątkowy wieczór odbyło się spotkanie, podczas którego zaproszeni dziennikarze mogli poznać historię tequili, jej proces produkcji, rodzaje oraz smak. Degustowano Tequilę Herradura oraz el Jimador, obie marki z portfolio firmy Brown-Forman. Porównywano bukiet, kolor, aromat oraz smak. Po degustacji, gościom zaserwowano potrawy przyrządzone na bazie tego wyśmienitego trunku. Kolacja odbyła się w klubie Cavallo, mieszczącym się w stajniach Łazienek Królewskich. Klimat klubu znakomicie odzwierciedlał charakter Tequila Herradura.

 

Tequila Herradura
Tequila Herradura

 

Tequila Herradura jest znana na całym świecie dzięki najwyższej jakości i autentyczności. Zdobyła uznanie za stworzenie pierwszego rodzaju tequili leżakującej w beczkach a produkty destylarni wciąż zdobywają bezprecedensowe nagrody, ponad 12 złotych medali w prestiżowych międzynarodowych konkursach. Firma słynie z tego, iż jako pierwsza wprowadziła do produkcji tequili proces starzenia, dzięki czemu wśród gatunków tequili występują rodzaje: blanco, reposado oraz anejo.

Polecamy dwa filmy poświęcone  Casa Herradura ze strony Drinksville.com

Część 1.

Część 2.

Pamiętaj, pij odpowiedzialnie!

Na Zdrowie!

(Tekst i zdjęcia – materiały prasowe Brown-Forman Polska.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s