Happy Birthday, Mr.Jack!

Cały świat wraz z najstarszą zarejestrowaną amerykańską destylarnią whiskey w Lynchburgu (stan Tennessee) celebrował 160. rocznicę urodzin Jacka Daniela, twórcy wyjątkowej Jack Daniel’s Tennessee Whiskey. Z tej okazji – również w Polsce – miało miejsce wiele imprez okolicznościowych. Ich kulminacją był event urodzinowy, który odbył się w Jastrzębiej Górze, w magicznym miejscu – Domu Whisky.

 

Dom Whisky
Dom Whisky

 

Dom Whisky w Jastrzębiej Górze jest wzorowany na tradycyjnych destylarniach, co pozwoliło organizatorom stworzyć odpowiedni i niepowtarzalny klimat dla poznania tajemnicy sukcesu urodzinowego trunku. W trakcie prezentacji, która była clue wieczoru, Piotr Chmielecki, Senior Brand Manager Jack Daniel’s, przybliżył historię marki i tajemnicę procesu wytwarzania, przedstawił różnice między whisky, whiskey oraz bourbonem i zaskoczył wszystkich anegdotami z życia Jacka Daniela. Patryk Le Nart, założyciel Międzynarodowej Szkoły Sommelierów i Barmanów, poprowadził degustację whiskey z rodziny Jack Daniel’s. Atmosfera wieczoru przypadła do gustu wszystkim gościom a rozmowom o Jacku nie było końca…

Za Jack’a, który pomimo 160 lat wciąż co noc towarzyszy nam w barach”.

 

piwniczka Dom Whisky
piwniczka Dom Whisky

 

Przyjaciele Jack’a i Domu Whisky, wśród których znaleźli się Anita Lipnicka i John Porter, Marek Kościkiewicz, Hubert Urbański z żoną Julią oraz Maciej Dowbor wznieśli urodzinowy toast za zdrowie jubilata.

Z okazji tak ważnej rocznicy wyprodukowano również specjalną, limitowaną wersję urodzinowej butelki, upamiętniającą tę historyczną datę. Z pewnością

dumnie prezentuje się na każdej półce koneserów tego trunku. Na szyjce butelki znajduje się zawieszka z unikatowym numerem, za pomocą którego nabywcy mogli zarejestrować się na stronie www.

 

JD 160th
JD 160th

 

Wielki – mały człowiek.

Jack Daniel urodził się we wrześniu 1850 roku, jednakże nikt nie zna dokładnej

daty, ponieważ akta uległy zniszczeniu podczas pożaru bądź zaginęły z upływem czasu. W 2010 roku świętujemy urodziny Jacka już po raz 160. i będziemy świętować dalej, bo jego duch jest z nami cały czas, w stworzonej przez niego Jack Daniel’s Tennessee Whiskey. Był on wyjątkową osobą, o mocnym charakterze, zawsze podążającą swoją drogą, człowiekiem wiernym klasycznym wartościom, szanującym tradycję i ciężką pracę oraz nie uznającym żadnych kompromisów, jeżeli chodzi o jakość produkowanej przez niego whiskey.

Niepowtarzalny i doskonały smak Jack Daniel’s Tennessee Whiskey zawdzięcza zbożu doskonałej jakości, wolnej od związków żelaza wodzie źródlanej oraz procesowi charcoal-mellowing, polegającemu na filtracji whiskey przez 3-metrowe warstwy klonowego węgla drzewnego. Dzięki temu whiskey zyskuje łagodniejszy smak oraz zapach. Proces ten jest niewymuszony i trwa 10 dni.

Jack Daniel’s

Oficjalnie zarejestrowana przez rząd USA destylarnia Jacka Daniela, właściciel – Lem Motlow, jest najstarszą zarejestrowaną destylarnią w Stanach Zjednoczonych a także zapisaną w Państwowym Rejestrze Historycznych Miejsc. Mieszcząca się w Lynchburgu, Tennessee, Jack Daniel Distillery jest producentem słynnych na całym świecie Jack Daniel’s Old No. 7 Tennessee Whiskey, Gentleman Jack Rare Tennessee Whiskey, Jack Daniel’s Single Barrel Tennessee Whiskey oraz Jack Daniel’s Country Cocktails. Jack Daniel’s nawołuje do odpowiedzialnego picia.

Pamiętaj, pij odpowiedzialnie!

Na Zdrowie!

(Tekst i zdjęcia – materiały prasowe Brown-Forman Polska.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s