Oficjalny launch marki Jameson na polskim rynku.

Jameson
Jameson

Marka Jameson 7 października 2010 zaprosiła swoich gości do świata wolności i spontaniczności. Irlandzka whiskey zainaugurowała tym samym kampanię “Sine Metu – Bez Obaw”, świętując 270. urodziny Johna Jamesona. Zaproszeni goście wzięli udział w degustacji whiskey Jameson, która przeprowadzona została w niepowtarzalnym “Jameson Bus” sprowadzonym specjalnie na tę okazję z Irlandii. Podczas spotkania z irlandzką whiskey numer jeden na świecie wszyscy mogli przekonać się o tym, że optymizm, spontaniczność i wolność zamknięte w zielonej butelce najlepiej symbolizują motto życiowe Johna Jamesona – SINE METU bez obaw!

Jameson Bus
Jameson Bus

Tak jak bez obaw sięgamy po szklankę Jamesona, która zawsze daje gwarancję gładkiego smaku i idealnie zbalansowanych nut tak samo bez obaw idźmy przez życie. Warto być odważnym bez obaw i powtarzać w duchu Sine Metu! Odrobina luzu pozwala korzystać z wolności, bez obaw otwierać się na innych i spontanicznie rozpoczynać nowy dzień.

Wolność, otwartość i spontaniczność – do takiego świata zaprasza nas irlandzka whiskey Jameson!” – Paulina Pyrlik, Brand Manager whiskey Jameson.

Jameson
Jameson

Jameson to irlandzka whiskey numer jeden, sprzedawana obecnie na całym świecie (rocznie sprzedaje się ponad 22 miliony butelek w 120 krajach). Historia tej marki ma swoje źródła w małej lokalnej destylarni na Bow Street w Dublinie, założonej w 1780 roku przez Johna Jamesona. Przez cztery pokolenia syn John przejmował interes ojca Johna, ucząc swojego następcę sztuki produkcji whiskey, która jest silnie zakotwiczona w 270-letniej tradycji Jamesonów i do dziś sprawdza się doskonale. Tworzenie whiskey było we krwi Jamesona, a poszukiwanie przygód i przeznaczenia od zawsze istniały w jego rodzinie – przodkowie Johna Jamesona byli słynni z odważnego pościgu i schwytania piratów za co nagrodzono ich herbem – statkiem żaglowym, oraz mottem „Sine Metu” . Motto “Sine Metu” znaczy Bez obaw i zawsze już będzie towarzyszyć rodzinie Jamesonów – znajduje się na każdej butelce whiskey Jameson.

Jameson
Jameson

Co można powiedzieć o człowieku którego imię do dziś zdobi każdą butelkę najlepszej irlandzkiej whiskey, blisko 270 lat od założenia destylarni? John Jameson był pionierem w swej dziedzinie i nigdy nie obawiał się wprowadzania zmian przy tworzeniu najwspanialszej whiskey na świecie. Markę zbudował, m.in. inwestując w innowacyjne procesy produkcji, a nawet znajdując sposoby, by przekonać irlandzkich farmerów do uprawy jęczmienia. Określił kluczowe kryteria powstawania whiskey: dbałość o każdy etap procesu (każdy etap sam nadzorował); dobór najwyższej jakości składników; unikalne podejście do suszenia jęczmienia w zamkniętych piecach, dające bardziej naturalny, bezdymny smak; oddanie najwyższych umiejętności destylacji, a zwłaszcza sztuka potrójnej destylacji, po której otrzymuje się najczystszy alkohol i oczywiście czas: długie powolne leżakowanie alkoholu w beczkach. Wszystkie te czynniki chronią do dzisiaj znakomitości whiskey Jameson oraz nadają jej delikatny, czysty smak i łagodność nieosiągalną dla innych whiskey.

Jameson Whiskey. Irlandzka whiskey numer jeden na świecie. Jameson powstaje w sercu Irlandii według niezmiennej receptury od ponad 270 lat. Delikatny smak zawdzięcza procesowi potrójnej destylacji, charakterystycznego dla irlandzkich whiskey.

Kolor: złocisty. Zapach: dojrzała, pot still whiskey, prażone drewno i półtony sherry. Smak: mieszanka ostrości, orzechów, wanilii wraz z domieszką słodkiego Sherry. Wykończenie: delikatne i gładkie.

Pamiętaj, pij odpowiedzialnie!

Na Zdrowie!

(Tekst – materiały prasowe Wyborowa SA)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s