Pierwsza edycja Bar Symposium Warszawa za nami.

W dniach 13-14 września, w kompleksie Warszawskiej Fabryki Wódek Koneser, odbyła się pierwsza edycja Bar Symposium Warszawa. Na zorganizowanej przez portal Alkoteka.pl imprezie pojawiło się ponad 250ciu gości z całej Polski oraz Niemiec, Czech i Słowacji.

Widownia BSW
Widownia BSW

Projekt Bar Symposium powołany został do życia by, wzorem światowych imprez o podobnej tematyce, szerzyć sztukę barmańską, edukować środowisko gastronomiczne i promować kulturę odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu.

Do wygłoszenia wykładów zaproszono najznamienitsze postaci polskiego i światowego barmaństwa. Pierwszy dzień BSW rozpoczął się spotkaniem z Marcinem Kasprzyckim i jego wykładem « Atrybuty nowoczesnego barmana », a o otwarciu wielokrotnie nagradzanego hamburskiego baru Le Lion opowiedział tuz niemieckiej gastronomii – Joerg Meyer.

Joerg Meyer
Joerg Meyer

W poniedziałek goście mogli też usłyszeć wykłady neurologa, prof. Przemysława Bieńkowskiego, Stefana Gabanyi z Schumman’s Bar i Radosława Wieczorka z Mixology.pl. Dzień zamknął panel dyskusyjny « Ostatnia Dekada w Barmaństwie Europejskim », w którym udział wzięli Helmut Adam z magazynu Mixology, Joerg Meyer, Jay Hepburn z Oh Gosh! i Marcin Kasprzycki. Panel poprowadził Tomek Roehr z Alkoteki.

Stanislav Vadrna
Stanislav Vadrna

Pierwszym prelegentem drugiego dnia imprezy był charyzmatyczny teoretyk i praktyk barmaństwa – Stanislav Vadrna, który zdradzał sekrety oczarowywania gościa. Następnie, dzięki pasjonatowi whiskey Tomaszowi Falkowskiemu, słuchacze poznali amerykańskie trunki i ich historię, a dzięki Stephanowi Bergowi, twórcy marki The Bitter Truth – koktailowe bittersy. Następnie Leszek Wiwała odpowiedział na pytanie « Dlaczego warto być odpowiedzialnym sprzedawcą alkoholu ?», potem swoje wyjątkowe umiejętności zaprezentowali Pekka Pellinen i barmani z drużyny Soul Shakers z Finlandia Finnishing School. Ostatnim prelegentem Bar Symposium Warszawa był Piotr Mocek z warszawskiego cocktail-baru Paparazzi z wykładem « Jak prowadzić bar budując dobre relacje z przedstawicielami handlowymi, brand ambasadorami i konsultantami ? ».

Panel Dyskusyjny
Panel Dyskusyjny

Część seminaryjna Bar Symposium Warszawa 2010 zakończyła się panelem dyskusyjnym na temat obecnej sytuacji barmaństwa w Polsce. Rozmowę poprowadził Tomek Roehr z Alkoteki, a uczestniczyli w niej Piotr Dziadkowiec ze Stowarzyszenia Polskich Barmanów, Piotr Mocek z baru Paparazzi, Patryk Le Nart z Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów i Tomek Małek z Flair Factory.

Stoisko APS Polska
Stoisko APS Polska

Tymczasem w Sali głównej Bar Symposium Warszawa wystawcy z 18 firm z branży alkoholowej i gastronomicznej zaprezentowali ponad 30 marek. Goście uczestniczyć mogli w tastingu nowych produktów i pokazach barmańskiego kunsztu.

Loco Cafe
Loco Cafe

Na głodnych czekały specjały przygotowane przez warszawską restaurację Blue Cactus oraz wyśmienita kawa przygotowana przez Locostację w formie LocoCafe.

Po zakończeniu imprezy prelegenci, wystawcy i goście zaproszeni zostali na Bar Symposium Digestif w Warszawskim Iguana Lounge.

Digestif
Digestif

Niekwestionowany sukces pierwszej w Polsce oraz europie wschodniej imprezy w pełni poświęconej barmaństwu i kulturze alkoholowej przypieczętował decyzję o kontynuowaniu cyklu Bar Symposium Warszawa.

Druga odsłona – za rok w dniach 12 i 13 września 2011.

Poniżej przedstawiamy dwie filmowe relacje z BSW 2010.

Partnerami Bar Symposium byli:

Magazyn Trendy Art Of Living

Rynki Alkoholowe

Poradnik Restauratora

Open-bar.pl

Barmagazyn.pl

Newsgastro.pl

Papaja.pl

Polski Przemysł Spirytusowy

Rynekhoreca.pl

Swiatbarmanow.pl

Pamiętaj, pij odpowiedzialnie!

Na Zdrowie!

(Tekst – Karolina Rogozińska, zdjęcia – Marta Gołebiowska)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s