ABSOLUT – najgorętsza marka na świecie!

Według ostatniego rankingu Hot Bar Brands przygotowywanego przez Drinks International, najbardziej opiniotwórczy magazyn dedykowany alkoholom, wódka ABSOLUT zajęła pierwsze miejsce w kategorii najgorętszych marek wódczanych na świecie. Jednocześnie plasuje się na drugim miejscu najlepiej sprzedających się wódek.

Ranking przygotowano na podstawie przeprowadzonego badania w 50 najlepszych barach na świecie. Gdzie indziej, jak nie tam, można oceniać marki alkoholowe? To miejsca, w których alkohol jest sercem nie tylko biznesu ale także podniebienia. Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie osób zarządzających elitarnymi barami, ekspertów i autorów tekstów w dziedzinie barmaństwa.

Agencje badawcze, Leslie Henry Marketing Research we współpracy z Hill Taylor, które działają pod auspicjami brytyjskiego stowarzyszenia Market Research Society zrealizowały badania. Brano pod uwagę ponad 120 różnych źródeł takich jak m.in.: strony internetowe, przewodniki, czy listy Drinks International. Aby zakwalifikować się do badania, bary musiały zostać wymienione przynajmniej w dwóch wiarygodnych źródłach, jako najlepsze w regionie. Respondenci byli przepytywani kategoria po kategorii, która marka w ich mniemaniu jest najgorętsza, tzn. której wzrasta nie tylko sprzedaż ale także popularność. Następnie byli przepytywani, który produkt najlepiej się sprzedaje. Grupa 700 autorytetów, którzy wzięli udział w badaniu, składa się z tych samych osób, które głosowały na World’s 50 Best Bars.

– Niezmiernie mnie cieszy rosnąca pozycja marki ABSOLUT. Okazuje się, że to nie tylko „najgorętsza marka na świecie” ale także druga najlepiej sprzedająca się wódka według rankingu Drinks Interational. Mam nadzieję, że utrzyma pozycję lidera, a jej sprzedaż będzie stale wzrastać zarówno w Polsce, jak i na świecie”– twierdzi Michał Jaskulski, Senior Brand Manager Absolut Vodka, Wyborowa SA/Pernod Ricard.

Oto propozycja karnawałowych drinków na bazie „najgorętszej marki na świecie” – wódki ABSOLUT:

ABSOLUT JULEP
ABSOLUT JULEP

Absolut Julep
40ml ABSOLUT (dowolny smak)
10 listków mięty
15ml syropu cukrowego
10ml świeżego soku z cytryny
kruszony lód

Rozgnieść miętę w wysokiej szklance, następnie wlać wybrany smak ABSOLUT, syrop cukrowy oraz sok z cytryny. Całość zasypać kruszonym lodem i wymieszać.

 

ABSOLUT WINTER JULEP
ABSOLUT WINTER JULEP

Absolut Winter Julep
40ml ABSOLUT PEARS
10 listków mięty
15ml syropu piernikowego (Gingerbread) MONIN
10 ml soku z cytryny
Kruszony lód

Rozgnieść miętę w wysokiej szklance, następnie wlać ABSOLUT PEARS, syrop piernikowy oraz sok z cytryny. Całość zasypać kruszonym lodem i uzupełnić sokiem jabłkowym.

 

ABSOUT COSMOSHOT
ABSOUT COSMOSHOT

Absolut Cosmoshot
40ml ABSOLUT KURANT
60ml soku żurawinowego
20ml soku z limonki
10ml syropu cukrowego

W shakerze wymieszać ABSOLUT KURANT, sok żurawinowy, sok z limonki oraz syrop cukrowy. Koktajl podawać w 4 kieliszkach.

Marka ABSOLUT została wprowadzona na globalny rynek w 1979 roku i szybko stała się wódką numer 1 kategorii premium na świecie. Każda jej kropla – bez względu na to, gdzie na świecie jest serwowana – pochodzi z tego samego miejsca – z destylarni w miejscowości Åhus w południowej Szwecji.

Skål! (po szwecku: na zdrowie!).

Pamiętaj, pij odpowiedzialnie!

Na Zdrowie!

(Tekst i zdjęcia – materiały prasowe Wyborowa SA)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s