Jameson Cult Film Club z udziałem Kevina Spacey.

Kevin Spacey at the 2011 Jameson Cult Film in Dublin
Kevin Spacey at the 2011 Jameson Cult Film in Dublin

W ramach Jameson Dublin International Film Festival odbywajacegosię w dniach 17-27.02.2011, Jameson zaskoczył swoich wielbicieli intrygującym projektem – Jameson Cult Film Club. Irlandzkie przedsięwzięcie zainagurował w poniedziałek wieczorem (21.02.2011) dwukrotny zdobywca Oscara – Kevin Spacey. Podczas Jameson Cult Film Club aktor uczestniczył w niecodziennym pokazie filmu The Usual Suspects a następnie w sesji Q & A o filmie i pracy artysty.

The Jameson Cult Film Club to oryginalna platforma łącząca elementy spektaklu na żywo z projekcją kultowego filmu, a wszystko odbywa się przy dźwiękach dobrej muzyki. Projekt miał swoją premierę 2 lata temu w Londynie, a w tym roku odbyła się irlandzka inauguracja. W Dublinie tematem dla empirycznego wydarzenia był kultowy film The Usual Suspects („Podejrzani”) – intrygujący film z nieoczekiwanymi zwrotami akcji i zaskakującym zakończeniem. Akcja filmu rozpoczyna się na zakotwiczonym w Los Angeles statku. Właśnie dlatego impreza odbyła się w przybrzeżnej dzielnicy Dublina w opuszczonym magazynie Kujan House”. Miejsce ściśle nawiązywało do wyświetlanego filmu, a rekwizyty i sceny odgrywane na żywo przez aktorów w trakcie seansu dodatkowo wprowadzały publiczność w świat Jameson Cult Film Club.

The Jameson Cult Film Club
The Jameson Cult Film Club

Po zakończeniu projekcji fanów marki Jameson czekała niespodzianka – na scenie pojawił się Kevin Spacey, odtwórca postaci Rogera Verbala Kinta w „Podejrzanych”. Rola w tym filmie przyniosła artyście w 1996 Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego. Spacey opowiedział kilka ciekawostek z planu, na którym panowała dosyć luźna atmosfera. Kevin to wspaniały aktor z niesamowitym poczuciem humoru i dystansem do siebie – mówi Dorota Durakiewicz Brand Manager marki Jameson w Polsce. Na pytanie jaką postacią chciałby być gdyby nie był sobą, odpowiedział że Spencerem Tracy’m, i nie dlatego, że ich nazwiska się rymują.

Pełny zapis wywiadu z Kevinem Spacey:

Cieszymy się, że Kevin Spacey znalazł czas w swoim napiętym kalnedarzu, i przyjechał do Dublina na irlandzką inaugurację projektu Jameson Cult Film Club – komentuje Catherine O’Grady, Director of PR, Sponsorship & Events w Jamesonie i dodaje: Intencją Jameson Cult Film Club jest dostarczenie niezapomnianych wrażeń wszystkim, którzy w nim uczestniczą.

Impreza ma coraz więcej fanów na świecie, którzy z niecierpliwością czekają na kolejne odsłony. Mamy nadzieję uruchomić serię tego typu wydarzeń również w Polsce – powiedziała Dorota Durakiewicz

Więcej informacji na stronie:

http://jamesoncultfilmclub.com/,

http://www.jdiff.com/

Pamiętaj, pij odpowiedzialnie!

Na Zdrowie!

(Tekst i zdjęcia – materiały prasowe Wyborowa SA)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s