„PARTY&ARTY” Tuned up by Desperados – niezwykła wystawa marki Desperados

Party&Arty_Tuned up by Desperados
Party&Arty_Tuned up by Desperados

Zwieńczeniem akcji „Tune up your party” marki Desperados będzie niezwykła wystawa, podczas której znani polscy artyści zaprezentują swoje dzieła zainspirowane desperadosowymi projektami konsumentów. Agata „Endo” Nowicka, Przemysław „Trust” Truściński i Sylwester Łuczak zaskakującymi instalacjami, ilustracjami i wizualizacjami podkręcą dziki klimat marki Desperados. Wernisaż wystawy sponsorowanej przez markę Desperados odbędzie się 2 kwietnia 2011 roku w Centrum Działań Twórczych – 1500 m2 do wynajęcia.

Znany rysownik Przemysław „Trust” Truściński świat marki Desperados przełożył na komiks w dzikim klimacie latino połączonym z gorącymi rytmami ulic Rio de Janeiro. Słynna ilustratorka Agata „Endo” Nowicka stworzyła totem Desperadosa, do którego drogi dostępu broni niesamowity labirynt. VJ Sylwester Łuczak, dla którego produkcje wideo nie mają żadnych tajemnic, wykreował multimedialny świat miejskiej iluzji. Artystów zainspirowały projekty konsumentów, które powstały podczas akcji „Tune up your party”.

W ramach „Tune up your party” Desperados zaprosił swoich konsumentów do wspólnego podkręcania imprezowego klimatu. Wszyscy imprezowicze mogli to robić przez tuningowanie butelek wlepkami z sześciopaków, zaskakiwanie przyjaciół butelkami Desperadosa z samodzielnie zaprojektowanymi etykietami czy koszulkami z dzikimi wzorami w stylu marki. Artyści zainspirowani tymi projektami, czerpiąc pomysły z niezwykłego świata marki, stworzyli swoje zadziwiające dzieła. Natchnieniem dla nich były też wyjątkowe reklamy prasowe Desperadosa, które zaproszone do współpracy redakcje zaprojektowały samodzielnie zgodnie z charakterem swojego pisma.

W związku z prezentacją unikatowych dzieł Desperados przygotował jak zawsze zaskakujące atrakcje. Uczestnicy będą mieli m.in. niepowtarzalną okazję tworzenia barwnej rzeczywistości Desperadosa, przez granie na bębnach pełnych fluorescencyjnej farby. Wśród licznych niespodzianek znajdą się również: artystyczny bodypainting, fotoautomaty do robienia dzikich zdjęć z przyjaciółmi, czy wspólne tworzenie artystycznego świata marki.

Otwarcie wystawy zostanie połączone z dziką imprezą w stylu marki, więc nie zabraknie też dobrej muzy. Gwiazdą wieczoru będzie Freddy Jay – charyzmatyczny DJ z Francji, który tworzy jedyne w swoim rodzaju zestawienia muzyki house, elektro, funk i classic rocka. Energetyczną mieszankę dźwięków z pogranicza elektro, house i disco zapewni też duet DJ’ski Last Robots.

Desperados to marka, która zawsze w niecodzienny sposób zaprasza konsumentów do swojego dzikiego świata. Wernisaż „PARTY & ARTY Tuned up by Desperados” będzie zwieńczeniem akcji „Tune up your party”, której motywem przewodnim było podkręcanie imprezowego klimatu razem z przyjaciółmi. Taki cel będzie miała również impreza otwierająca wystawę, dlatego na tę noc zaplanowaliśmy wiele atrakcji, które zaskoczą uczestników, podkręcą dziki klimat i z pewnością pozostawią niezapomniane wrażenia” tak o projekcie powiedziała Anna Wood, Brand Manager marki Desperados.

Otwarcie wystawy odbędzie się 2 kwietnia 2011 roku w postindustrialnej przestrzeni Centrum Działań Twórczych – 1500 m2 do wynajęcia przy ul. Solec 18 w Warszawie. Wejściówki na wernisaż połączony z dziką imprezą Desperadosa można zdobyć, biorąc udział w konkursach na stronie internetowej http://www.desperadosbeer.pl oraz na fanstronie Desperados Polska na Facebooku. Impreza rozpocznie się o godzinie 21.00. Wystawa pozostanie w Centrum Działań Twórczych przez tydzień i będzie dostępna dla wszystkich zwiedzających do soboty 9 kwietnia 2011 roku włącznie, od godziny 12.00 do 18.00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, wystarczy podać hasło: Desperados. Sponsorem imprezy jest marka Desperados.

Zapraszamy do dzikiego i artystycznego świata Desperadosa!

Informacje dodatkowe o artystach:

Przemysław „Trust” Truściński – rysownik komiksowy tworzący pod pseudonimem „Trust”. Absolwent wydziału grafiki na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Kilkakrotnie zdobywał nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi. Tworzy między innymi dla tytułów takich jak: Gazeta Wyborcza, Newsweek, Machina, Playboy. Był zaangażowany w projekt „Komiks kontra AIDS” oraz antologię „44”, wydaną przez Muzeum Powstania Warszawskiego, której był dyrektorem artystycznym. Stworzył postać Wiedźmina do gry „The Witcher”. Jego prace wielokrotnie wystawiano w Polsce i na świecie.

Agata „Endo” Nowicka – ilustratorka i rysowniczka komiksowa. Karierę rozpoczęła od bloga rysunkowego komix.blog.pl. Jej ilustracje publikują m.in. Elle, Wysokie Obcasy, Przekrój, Twój Styl, Exklusiv, a od niedawna również amerykański New Yorker. Jest autorką większości okładek pisma Lampa. Prace Agaty były wystawiane na wielu wystawach w Polsce i zagranicą, a na bieżąco można je oglądać na jej stronach: http://www.agatanowicka.com, http://www.flickr.com/photos/agatendo i na jej oficjalnym profilu na Facebooku.

Sylwester Łuczak – zajmuje się łączeniem filmu, fotografii, sztuk wizualnych, muzyki i performance’u. Pracuje przy realizacji instalacji i projekcji multimedialnych, scenografii, oprawy wizualnej koncertów oraz spektakli teatralnych w Warszawie i w Berlinie. Tworzy zarówno duże produkcje komercyjne, jaki i eksperymentalne projekty artystyczne. Brał udział w licznych festiwalach międzynarodowych, a także realizował niezależne projekty multimedialne między innymi w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

(Tekst i zdjęcia: materiały prasowe organizatora.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s