BACARDI® TOGETHER – przyjaźń, wolność, pasje

Bacardi Together
Bacardi Together

BACARDI® TOGETHER, to nowa światowa strategia wprowadzona w 2011 roku przez markę BACARDI®. Motywem przewodnim kampanii jest zwiększanie optymistycznego podejścia do życia poprzez budowanie silnych relacji między ludźmi.

Marka BACARDI® przeprowadziła w kilku krajach badania, z których wynika, że bycie razem z rodzinami i przyjaciółmi jest ważniejsze, niż wyższe zarobki czy rozwój zawodowy.

Kontakty z przyjaciółmi czy znajomymi często nabierają poziomu zdalnych lub tak zwanych „wirtualnych”. Dzisiejszemu społeczeństwu brakuje bodźca do tego, by się na chwilę zatrzymać i zrozumieć, że najważniejsze spotkania odbywają się nie tylko w pracy i poprzez społeczności internetowe. „Like” to nie tylko przycisk na popularnym portalu społecznościowym, ale prawdziwe uczucie – nie wystarczy bowiem tylko „kliknąć”, żeby coś polubić, zaś rozmowa na „czacie” nie zastąpi prawdziwego spotkania towarzyskiego. Wszystko to jest wynikiem ciągłego rozwoju technologicznego i pozornego braku czasu. Wirtualne relacje, są często pozbawione emocji.

Marka BACARDI® poprzez wprowadzenie nowej strategii komunikacji opartej na idei TOGETHER chce zwrócić uwagę na to, że człowiek jest „osobnikiem stadnym” i pomimo rozwoju cywilizacyjnego potrzebuje kontaktu z innymi ludźmi. Działania pod hasłem TOGETHER mają zjednoczyć wszystkich tych, którzy twierdzą podobnie i zainspirować do spotkań z przyjaciółmi i znajomymi w świecie realnym. Idea TOGETHER zrodziła się po to, aby zachęcać ludzi do zostawienia na jakiś czas znajomości wirtualnych na rzecz spędzania czasu ze znajomymi i przyjaciółmi na wspólnych imprezach.

Od 150 lat marce BACARDI® towarzyszy duch idei TOGETHER – bycia razem, łamania barier i dawania ludziom okazji do dobrej wspólnej zabawy oraz radości z doświadczania prawdziwych relacji międzyludzkich.

W tym roku na zlecenie marki BACARDI®, Interaktywny Instytut Badań Rynkowych zbadał jakie są współczesne relacje międzyludzkie. Wyniki potwierdzają nową strategię marki i budują jej wiarygodność.

Wnioski wynikające z badań wskazują, że:

– ponad 71% respondentów spędza czas wolny z przyjaciółmi na imprezach domowych

– dla ponad 58% badanych najważniejsze rzeczy w życiu to rodzina, ukochana osoba i najbliżsi przyjaciele

– dla ponad 41% uczestników badań najczęstszy sposób komunikacji ze znajomymi to spotkania osobiste

Optymiści oraz osoby dla których kontakty międzyludzkie są ważne o wiele częściej

deklarują, że spędzają czas ze znajomymi/przyjaciółmi lub z ukochaną osobą” – mówi Wojciech Ciemniewski z Instytutu Badań Rynkowych, odpowiedzialny za badania. „Co ciekawe, do osób, które o wiele chętniej spędzają czas ze znajomymi i przyjaciółmi lub ukochaną osobą, częściej należą użytkownicy serwisów społecznościowych.”

Manifest nowej strategii marki BACARDI® głosi:

Nadchodzący czas spędzimy z tymi, którzy są dla nas naprawdę ważni. Będziemy rozmawiać, tańczyć i śmiać się do rana. Zobaczymy dawno nie widziane twarze i poznamy nowe. Ponieważ zostaliśmy stworzeni, by być razem.”

Nowa strategia BACARDI® promowana będzie przez specjalnie powołane teamy BACARDI® BAT’s. Podczas imprez w całej Polsce będą one badać relacje międzyludzkie poprzez specjalne multimedialne ankiety i przybliżać ludziom nową strategię marki. IdeaBACARDI® TOGETHER wspierana będzie też działaniami marketingowymi w mediach.

Nasze życie nabierze niebawem niezwykłego smaku! BACARDI® Together Team

Interaktywny Instytut Badań Rynkowych to firma badawcza, powstała w 2004 roku, część międzynarodowej grupy Gemius – lidera badań internetowych zarówno w Polsce, jak i w regionie CEE.

Bacardi – Martini Polska Sp. z o.o.

Importer i dystrybutor luksusowych marek alkoholi z segmentu premium takich jak rum BACARDI®, wermuty MARTINI®, wina musujące MARTINI®, gin Bombay Sapphire, wódka Grey Goose, whiskey Dewar’s, koniak Ottard, tequila Camino Real oraz szampan Laurent Perrier.

BACARDI®SUPERIOR

Stworzony w 1862 roku w Santiego de Cuba BACARDI® Superior to najpopularniejszy biały rum na świecie. Dzięki oryginalnej recepturze i unikalnemu procesowi produkcji słynie z esencjonalnego, choć gładkiego smaku. Co najmniej roczne leżakowanie w opalanych dębowych beczkach sprawia, że aromat rumu BACARDI® nie dominuje, ani nie zanika w koktajlu. Trunek wzbogaca kompozycje i wydobywa głębie smaku.

BACARDI® Superior najlepiej sprawdza się w orzeźwiających, egzotycznych koktajlach. Najpopularniejsze z nich to: BACARDI® & COLA, BACARDI® MOJITO, BACARDI® DAIQUIRI ORAZ BACARDI® COCKTAIL.

Pij odpowiedzialnie!

Tekst i zdjęcia: Bacardi – Martini Polska Sp. z o.o.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s