Okowity Z. Kozuba i Synowie.

Z. Kozuba i Synowie
Z. Kozuba i Synowie

Okowity pochodzące z mikro-destylarni Z.Kozuba i Synowie powstają w drodze złożonego procesu destylacji przy użyciu tradycyjnego, miedzianego alembika, wyposażonego w dwie miedziane kolumny. Do produkcji okowit wykorzystuje się najwyższej jakości słody – jęczmienny i żytni.

Destylarnia Z. Kozuba i Synowie
Destylarnia Z. Kozuba i Synowie

Pierwsza destylacja przy użyciu krótkiej kolumny, pozwala na uzyskanie destylatu o mocy około 84%. W procesie kolejnej destylacji przy użyciu długiej kolumny uzyskuje się destylat o docelowej mocy nie wyższej niż 94%. Finalna moc destylatu jest podstawowym elementem pozwalającym odróżnić wódkę czystą od okowity. W związku z tym, że okowity są destylowane do 94%, a nie jak w przypadku wódki czystej do 96%, po rozcieńczeniu wodą demineralizowaną do mocy 40% otrzymuje się trunek o wyrazistym aromacie i smaku, charakterystycznym dla danego typu użytego ziarna.

Filtrację ogranicza się do niezbędnego minimum, tak aby zachować oryginalne właściwości organoleptyczne. Okowity filtruje się jedynie na filtrach kartonowych w celu pozbycia się drobin ziarna i innych niewidzialnych gołym okiem zanieczyszczeń, które załamują światło, przez co destylat wydaje się być mniej klarowny.

Warto pamiętać o tym, że do produkcji używa się tylko i wyłącznie słodowanego ziarna zbóż, co nadaje okowitom charakterystycznej, subtelnej słodyczy i wyrafinowanej delikatności. Aby w pełni docenić ich walory zapachowe i smakowe, należy je podawać w temperaturze pokojowej.

Czyste okowity Z.Kozuba i Synowie to na chwilę obecną jedyne tego typu trunki na rynku polskim.

OKOWITA ŻYTNIA (RYE MALT)
OKOWITA ŻYTNIA (RYE MALT)

OKOWITA ŻYTNIA (RYE MALT)

Wytwarzana wyłącznie ze słodu żytniego. Posiada wyrazisty, świeży i orzeźwiający bukiet z charakterystyczną nutą żyta. W smaku delikatna z wyczuwalną słodową słodyczą. Nieco ostrzejszy finish.

OKOWITA JĘCZMIENNA (BARLEY MALT)
OKOWITA JĘCZMIENNA (BARLEY MALT)

OKOWITA JĘCZMIENNA (BARLEY MALT)

Wytwarzana wyłącznie ze słodu jęczmiennego. Charakterystyczny „zbożowy” bukiet z delikatnymi akcentami owoców cytrusowych i świeżego ogórka. Łagodna w smaku. Pozostawia przyjemny, długotrwały posmak.

Produkty Z. Kozuba i Synowie są dostępne w sklepie internetowym Domu Wina oraz specjalistycznych sklepach w całej Polsce.

Zapraszamy na fanpage Z. Kozuba i Synowie.

Pij odpowiedzialnie!

(Tekst i zdjęcia: Z. Kozuba i Synowie.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s