Battle For Flair Podczas Bar Symposium Warszawa 2011!

Battle for Flair
Battle for Flair

Battle For Flair, to projekt, który zaistniał na przełomie 2010 i 2011 roku. Do tej pory realizowany w undergroundowej atmosferze…Była ona owocem scenografii kultowego warszawskiego klubu Karmel. Bar tego lokalu gościł ponad 30 zawodników z całej Polski, którzy w bardzo widowiskowy sposób zaznaczyli swoją obecność. Reprezentanci najbardziej znamienitych ekip flairowych tego kraju pojedynkowali się zacięcie w emocjonujących walkach odbywających się właśnie w Karmelu. Nadszedł czas na to, aby wyjść z podziemia. Nadszedł czas na zmiany!

Projekt skupia się na popularyzacji barmaństwa w Polsce. Wyjątkowo ceni sobie problematykę stylu flair. Kreuję porywający spektakl, w którym pierwszoplanową rolę odgrywają pasjonaci ekstremalnego bartendingu. Sztuka ma wieloletnią genezę ewolucji i nieustannie trzyma się jej dynamika motywująca systematyczny progres. Ku chwale barmaństwa!

Kamil Majewski
Kamil Majewski

PRZEŁOM

I, II, III….. Niebawem IV! Kolejna edycja Battle For Flair już za chwilę i stanowi ona jedną wielką niespodziankę. Nowa lokalizacja, okoliczności, formuła… nowa jakość.

Ogromny zaszczyt spotkał projekt, gdyż jego najbliższa odsłona odbędzie się w ramach unikatowego wydarzenia na skalę Europy Wschodniej – Bar Symposium Warszawa 2011. BSW to dwa dni arcyciekawych wykładów prowadzonych przez światowej sławy miksologów oraz rodzimych wybitnych reprezentantów sceny barowej. Liczne warsztaty, degustacje, wyborna atmosfera, a przede wszystkim pokaźna porcja nowej wiedzy, którą można czerpać przez dokładnie dwa dni. Co najważniejsze BSW popularyzuję pojęcie naszego rzemiosła jako sztuki. Tu się tworzy współczesna historia barmaństwa… Piszmy ją wspólnie!

12 oraz 13 września w Teatrze I Klubie Capitol podczas BSW 2011 odbędzie się zatem IV już edycja Battle For Flair, która będzie obecna również w ciągu dwóch dni.

W konkursie będzie mogło wziąć udział maksymalnie 30 uczestników. Pierwszego dnia będą starali się o to, aby znaleźć się w gronie 10 zawodników, którzy wtorkowego wieczoru staną naprzeciw siebie i zmierzą się w Finale Konkursu Battle For Flair. 5 pojedynków 1 vs 1, w których będziecie mieli okazję podziwiać dynamiczne kombinację najlepszych numerów jakie posiadają wojownicy. Wszystko pod największe bangery muzyczne, którymi będzie częstował imprezę fenomenalny Dj. Poprzeczka zawieszona jest wysoko, a zasada jest prosta…. zwycięża najlepszy.

DJ Spike
DJ Spike

Za ‚Siłę Dźwięqu’ odpowiedzialny będzie producent muzyczny, DJ, grafik oraz organizator imprez. Członek znamienitej formacji Break Da Funk – DJ Spike! Fanatyczny miłośnik płyt vinylowych selekcjonował będzie najlepsze asy, jakie trzyma w rękawie… i zasypie nimi scenę Battle For Flair!

Imprezę poprowadzi rezydent Battle For Flair – Kamil ‚Calin GMF’ Caliński.

Kami Calin GMF Caliński
Kami Calin GMF Caliński

Umiejętności zawodników zostaną poddane ocenie gremium sędziowskiego, w skład którego wejdą 3 osobistości. Współzałożyciel jednej z najlepszych akademii flairu na świecie – Flair Bartending Factory oraz najbardziej utytułowany Polski barman, który przysparza nam multum powodów do dumy – Tomasz Małek. U jego boku zasiądzie wielki miłośnik sportów ekstremalnych, w tym pasjonat szybujących butelek. Łukasz Klocek (Mono Bar) już po raz czwarty znajdzie się w loży sędziowskiej konkursu Battle For Flair.

Trzecią personą będzie piewca indywidualnego stylu, wielka postać światowej sceny flair… założyciel szkoły Flairmotion Nicolas St. Jean! Wielce utytułowany barman pochodzący z Francji, żyjący w Londynie przez lata wypracowywał swoją unikatową filozofię bartendingu.

Po konkursie odbędzie się after party, które w rytmie flairu rozbuja również Dj Spike

Nie przegapcie Bar Symposium Warszawa! Będzie to równoznaczne z absencją podczas Battle For Flair.

Let The Battle Begin… Fight!

Śledźcie www.battleforflair.com, aby pozyskiwać najświeższe informacje o konkursie oraz dołączcie do naszego fanpage’a na facebooku.

PONADTO!

Oprócz samego konkursy, do którego eliminację odbędą się w poniedziałek …12 września we wtorek będzie okazją do zobaczenia 3 prelekcji zagranicznych gości.

Będą nimi:

Nicolas Saint-Jean, the De Kuyper A-Team, Francja

The Saint, artysta sztuki flair. Czterokrotny światowy mistrz Flair, który ma unikatowy styl z dużym wpływem hip hopu. Jest właścicielem i prowadzi szkołę flair w Londynie oraz warsztaty na całym świecie.

Arno van Eijmeren, the De Kuyper A-Team, Holandia

The Fixer, członek De Kuyper A-Team, który rozwiązuje wszystkie problemy koktajlowe. Jego misja jest wyniesienie bramaństwa na wyższy poziom. Przeszkolił ponad 3000 barmanów na cały świecie. Jest międzynarodowym ambasadorem marki De Kuyper.

Matthijs Janssen, the De Kuyper A-Team, Holandia

The Brain, to on ma największą wiedzę o produkcji likierów De Kuyper. Od 35 lat jest master distilerem oraz starszym konsultantem badawczym destylarni De Kuyper.

PROGRAM: SCENA KLUBOWA

Poniedziałek 12 września 2011

13:00 – 18:00 Eliminacje do konkursu De Kuyper Battle for Flair

Wtorek 13 września 2011

13:00 Matthijs Janssen – 300 years of Craftmanship

14:00 Arno van Eijmeren – Daisy’s, Punches & Fizzes… an ode to the classics!

15:00 Nicolas Saint-Jean – The Art of Flair

19:00 Digestif

21:00 Finał De Kuyper Battle for Flair

Zapraszamy na stronę internetową Barsymposium.pl i fanpage na Facebook’u, gdzie znajdziecie najświeższe informacje o BSW.

Dla uczestników zeszłorocznej edycji przygotowaliśmy specjalną cenę biletów na tegoroczne BSW- dwudniowy bilet w cenie 60 PLN. Dla osób, które po raz pierwszy wezmą udział w BSW ceny karnetu wynoszą w przedsprzedaży 80 PLN a w dniu imprezy 100 PLN.

Do zobaczenia w Warszawie.

Impreza wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Profesjonalne barmaństwo to sztuka. Nie przegap Bar Symposium.

Warszawa, 12-13 września 2011.

Teatr i Club Capitol

ul. Marszałkowska 115, Warszawa.

Partnerami medialnymi Bar Symposium są: Rynki Alkoholowe, Food Service, Lounge Magazyn, Poradnik Restauratora, Open-bar.pl, Barmagazyn.pl, Newsgastro.pl, Papaja.pl, Rynekhoreca.pl, Swiatbarmanow.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s