Legenda Kapitana Morgana.

Captain Morgan
Captain Morgan


Firma Diageo po sukcesie na innych rynkach wprowadza w lipcu legendarną markę Captain Morgan na rynek polski. Marketer przygotował akcje launchowe w sklepach, zaś legendarna postać Kapitana wraz z ekipą hostess odwiedza sukcesywnie kolejne lokale gastronomiczne na wybrzeżu.

 Rum Captain Morgan został nazwany na cześć niezwykle barwnej postaci historycznej XVII w. – korsarza Henry’ego Morgana, któremu sławę wśród bywalców karaibskich wysp, zapewniły bohaterskie czyny i wyjątkowa charyzma. Henry Morgan urodził się w bogatej angielskiej rodzinie, lecz pewnego dnia postanowił uciec od codziennej monotonii i stał się piratem w służbie Jej Królewskiej Mości. Dzięki swej waleczności i oddaniu został przywódca bractwa. W 1660 roku, zdobył uznanie władz brytyjskich i został uhonorowany tytułem szlacheckim, by potem, już jako Sir Henry Morgan, objąć urząd Gubernatora Jamajki.

Legenda Kapitana Morgana wynika z jego spontanicznej i barwnej osobowości. Kapitan ponad wszystko na świecie kochał przygody, wesołe towarzystwo, piękne kobiety i dobrą zabawę przy butelce karaibskiego rumu. Wszystkie te cechy są wciąż obecne w każdej kropli tego wyjątkowego trunku. Kapitan żyje jako ikona marki pod postacią wcielającego się w jego rolę celebryty. Współczesny Kapitan Morgan podróżuje po świecie by wspólnie z ludźmi z różnych zakątków globu celebrować życie i przekazywać ideę stylu życia legendarnego sir Henry’ego Morgana. Marka używa w swoich kampaniach sloganu: „Got a little Captain in You?” („Masz w sobie odrobinę Kapitana?”) zachęcając wszystkich miłośników dobrego rumu do zabawy z odrobiną pirackiego szaleństwa.

Rum Captain Morgan jest wytwarzany zgodnie z starodawną, tradycyjną recepturą. Produkowany na Wyspach Dziewiczych trunek jest destylatem trzciny cukrowej. Jego charakterystyczny smak to efekt połączenia specjalnego typu drożdży odpowiedzialnych za fermentację, metody destylacji oraz warunków do starzenia i mieszania. Wykonywany z melasy, wody, osadu i drożdży, rum Captain Morgan Original Spiced jest produkowany w destylatorze ciągłym. Trunek odpoczywa w dębowych beczkach ok. 1 roku, uzyskując złoty kolor i charakter przed dodaniem przypraw i substancji zapachowych. Smaku tej marki nie da się pomylić z żadnym innym dzięki specjalnemu przepisowi i użyciu lokalnych przypraw w finałowych etapach produkcji.

Sugerowana cena detaliczna to w zależności od kanału dystrybucji od 55 do 60 zł.

O Diageo:

Diageo jest światowym liderem alkoholi premium z wyjątkową kolekcją marek napojów alkoholowych wśród alkoholi wysokoprocentowych, piwa i wina. Te marki to przede wszystkim whisky Johnnie Walker, Crown Royal, JεB, Windsor, Buchanan’s i Bushmills, wódki Smirnoff, Cîroc i Ketel One, oraz Baileys, Captain Morgan, Jose Cuervo, Tanqueray i Guinness.

Diageo jest firmą globalną, a jej produkty są sprzedawane w ponad 180 krajach na świecie. Firma jest notowana na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku i Londynie. Więcej informacji na temat Diageo, jej pracowników, marek i wyników znajduje się na stronie Diageo.com. Informacje na temat globalnej inicjatywy, która promuje odpowiedzialne spożywanie alkoholu poprzez wymianę najlepszych praktyk, informacji oraz inicjatyw znajduje się na stronie DRINKiQ.com.

Pij odpowiedzialnie!

(Tekst i zdjęcia: DIAGEO Polska)

Jedna uwaga do wpisu “Legenda Kapitana Morgana.

  1. dla mnie znacznie gorszy od starego morgan’s spiecd. No ale konkurencji ten produkt w Polsce dużej nie ma. Mimo to sam wole sobie doprawić rum na zimę, smak lepszy i satysfakcja większa.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s