Gościnny udział Polski podczas Bar Convent Berlin!

Bar Convent Berlin Visitors
Bar Convent Berlin Visitors

Projekt został zainaugurowany w 2007 roku i z początku miał charakter butikowego wydarzenia. Współcześnie jest to jedna z najważniejszych międzynarodowych imprez tego typu, poświęconych branży barowej.

Projekt rozwija się bardzo dynamicznie.Znacznie przyczynia się do rozwoju sztuki barmańskiej i zarazem jednoczy przedstawicieli tej branży z całego świata.

Tegoroczna edycja Bar Convent Berlin, przez uczestników nazywanym ‚Barmańską Gwiazdką’ , będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Przede wszystkim to już piąta, jubileuszowa odsłona! Kolejnym czynnikiem wpływającym na unikatowość nadchodzącego wydarzenia jest fakt, że ekipa stojąca za Bar Convent Berlin zdecydowała się na wprowadzenie nowej strefy – bar przedstawiający gościnny kraj. Mamy wielką przyjemność poinformować, że to właśnie najlepsi reprezentanci Polskiej sztuki barmańskiej będą serwowali koktajle akcentowane rodzimymi produktami. W ‚Bar Polska’ jednocześnie będzie można skosztować narodowych trunków, które cieszą się międzynarodowym szacunkiem.

Od kiedy zaczęliśmy Bar Convent jedną z największych grup zagranicznych są Polscy przedstawiciele świata barmańskiego z Krakowa, Warszawy, Wrocławia i Gdańska. Wybór pierwszego gościnnego kraju wydawał się naturalny.”, mówi Bastian Heuser, CEO i współzałożyciel BCB.


Bar Convent Berlin
Bar Convent Berlin

W trakcie BCB, będzie poruszana ‚sprawa Polska’. Drążyć problematykę potencjału tkwiącego w naszym rynku będą pomagali rozwijać barmani reprezentujący nasz kraj, w ‚Bar Poland’ oraz Prezes Związku Pracodawców Polskiego Przemysłu Spirytusowego – Leszek Wiwała. Autor kultowej książki ‚Od gorzałki do wódki’, da uczestnikom BCB wgląd w Polski przemysł alkoholowy podczas największego forum, które będzie odbywało się na głównej scenie.

Dodatkowo pismo Mixology oficjalny partner medialny Bar Convent Berlin, będzie prezentował Warszawskie życie nocne w specjalnym Październikowym wydaniu, które ukaże się w trakcie tego unikatowego wydarzenia w Niemczech.

W trakcie piątej edycji Bar Convent Berlin spodziewa się rekordowej ilości uczestników liczącej około 4500 osób w trakcie dwóch dni. Ilość wystawiających się marek wzrosła o 32% w porównaniu z rokiem poprzednim, z dużą ilością zagranicznych producentów szukających dystrybucji na największym rynku w Europie.

BCB
BCB

Co to jest Bar Convent Berlin.

Rozpoczęte w 2007 roku, Bar Convent Berlin to wiodąca coroczna platforma dla przemysłu barowego w Centralnej Europie. Każdego Października, przez 2 dni najważniejsze postacie międzynarodowego barmaństwa i przemysłu alkoholowego spotykają się żeby odkryć nowe produkty i uczestniczyć w seminariach prowadzonych przez ponad 40 znanych prelegentów takich jak Gary Regan, Dale De Groff, Charles Schumann, Philip Duff, Angus Winchester oraz Steve Olson.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s