German Rum Festival

German Rum Festival
German Rum Festival

Tegoroczna jesień w Berlinie zapowiada się bardzo emocjonująco! Owocny okres dla ogólnoświatowej branży barowej jest wynikiem dwóch wydarzeń, które odbywają się jeden po drugim.

W pierwszej kolejności stolica naszych zachodnich sąsiadów zostanie zalana przez wybitne marki trudniące się w otrzymywaniu alkoholu z czciny cukrowej. Wszystko za sprawą German Rum Festival. Są to pierwsze i jedyne tego typu targi w Niemczech, poświęcone w całości problematyce rumu.

W ciągu dwóch dni, Berlin opanuje około 150 różnych rumów. Obok tak wybornych oraz popularnych marek jak Plantation Rum, Rhum Clement, Ron Zacapa czy Bacardi, staną trunki niszowe. Unikatowy event dodatkowo wzbogacony o nowe inspiracje, pasje i horyzonty. Ku czci rumu!
Organizatorem oraz pomysłodawcą German Rum Festival jest Dirk Becker. Natchniony miłością do ‚ciekłego złota’ stworzył projekt, który ma silne poparcie w jego wiedzy oraz doświadczeniu. 45 letni Dirk jest międzynarodowym ekspertem w dziedzinie rumu m.in. jest jurorem na Miami Rum Renaissance oraz UK Rumfest. Zarządza Rumclub Berlin i od lat zagłębia się w tematyce rumu.
Najwyższa pora żeby rum otrzymał specjalne miejsce w Berlinie. Dla mnie rum to najbardziej wszechstronny alkohol i z pewnością zasługuje na swoje własne wydarzenie. Ponadto, Berlin ze swoją bogata ofertą kulinarną i sceną barową jest równie odważny jak i kreatywny. Dlatego też to była tylko kwestia czasu zanim Berlin będzie miał swoje targi poświęcone tylko i wyłącznie rumowi.” Dirk Becker, executive director GERMAN RUM FESTIVAL:

Oczywiście, jest dużo przyjemniej doświadczyć tego osobiście, wąchać, smakować i czuć. To właśnie dlatego powstał unikatowy i ekscytujący program dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej. Oprócz tastingów takich jak Matusalem Tasting lub Dos Maderas Tasting prowadzonych prze międzynarodowych ekspertów, będą również seminaria tastingowe jak Rum vs. Whisky oraz Rum i Sherry

Rum to płynną historią, pełny energii, pasji, tradycji. Rum jest także symbolem powinowactwa – ciepły, gładki napój, który trafia wprost do duszy. Dirk Becker, executive director GERMAN RUM FESTIVAL:

Wszystko to czeka na gości Październikowego GERMAN RUM FESTIVAL.

GERMAN RUM FESTIVAL BERLIN

Październik 8 & 9, 2011

Miejscie: Station Berlin

Luckenwalder Strasse 4 – 6,10963 Berlin

Godziny:

Sobota, 8/10/2011 od 11.00 – 20.00.

Niedziela 9/10/2011 od 11.00 – 19.00.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s