Wyjątkowy gość z Lynchburga.

Jeff Arnett, Master Distiller z Destylarni Jack Daniel przyleciał do Polski na warsztaty eksperckie i spotkania z miłośnikami Tennessee Whiskey. Podczas imprezy urodzinowej mistrz wzniósł toast za Jack’a.

Jeff Arnett podczas tastingu w MSBiS
Jeff Arnett podczas tastingu w MSBiS

Co roku we wrześniu w Lynchburgu i w innych częściach świata zbierają się ludzie, żeby uczcić urodziny Jaspera Newtona Daniela. Dokładna data tego wydarzenia nie jest znana, wiadomo tylko, że był to wrzesień, dlatego świętujemy urodziny Jack’a przez cały miesiąc.

W ramach dorocznych obchodów wznosimy szklaneczkę Jack Daniel’s Tennessee Whiskey i wygłaszamy toast na jego cześć: „Za Jack’a, ponad 160 lat tradycji i jego obecność w barach każdego dnia.”

Następca Jack’a w Polsce

29 września 2011 r. gościliśmy w Polsce Jeffa Arnetta, Master Distillera z Destylarni Jack Daniel. Na tę wizytę od siedmiu lat czekali barmani, znawcy whiskey i wszyscy miłośnicy doskonałego alkoholu. Człowiek, który odpowiada za cały proces przygotowania whiskey Jack Daniel’s przyleciał do Polski, by podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Pierwsze, wyjątkowe spotkanie odbyło się w Międzynarodowej Szkole Barmanów i Sommelierów w Warszawie.

Certyfikat Master of Mellowing
Certyfikat Master of Mellowing

Jeff Arnett opowiadał o specyfice wytwarzania Tennessee Whiskey, procesie charcoal mellowing i przeprowadził degustację wybranych produktów z rodziny whiskey Jack Daniel’s. Następca Jaspera Newtona Daniela podkreślał unikatowy charakter procesu przygotowywania whiskey Jack Daniel’s tworzonej niezmiennie, od ponad 160 lat, według tych samych zasad. Uczestnicy warszatów otrzymali imienne certyfikaty Master of Mellowing. Kolejne prezenatcje Jeffa skierowane do pracowników Brown Forman Polska oraz przedstawicieli mediów były również okazją do osobistych dyskusji z mistrzem.

Happy birthday Jack.

Wrześniowa wizyta Jeffa Arnetta w Polsce to także doskonały moment, by celebrować 161 urodziny Jaspera Newtona Daniela i wznieść toast za dzieło jego życia. W klubie Soho Factory w Warszawie spotkało się blisko 500 miłośników Jack’a Daniel’sa.

Witamy w Lynchburgu
Witamy w Lynchburgu

Tego wieczoru wszyscy mogli poczuć klimat Lynchburga, niewielkiego amerykańskiego miasteczka w stanie Tennessee, gdzie czas wytyczają poszczególne etapy produkcji whiskey. Podczas imprezy jedyną obowiązującą walutą były Jack Dolary. Stanowiły one przepustkę do udziału w konkursach nawiązujących do życia Jack’a. Na imprezie urodzinowej obecne było wszystko, co kochał Jasper Newton Daniel: piękne kobiety, dobra muzyka, ale przede wszystkim doskonała, dopracowana w najdrobniejszych szczegółach whiskey. Królował amerykański styl wyrażający dążenie do wolności i niezależności. W przestrzeni klubu pojawiły się muskularne auta i choppery Harley Davidson. Całości dopełniła muzyczna walka rocka z funky.

Jeff Arnett.

Jeff Arnett
Jeff Arnett

Jeff Arnett w 2008 roku został siódmym Master Distillerem w historii destylarni Jack Daniel. Tytuł ten jest przyznawany od połowy lat pięćdziesiątych XIX wieku. Jako Master Distiller Arnett nadzoruje cały proces wytwarzania whiskey, począwszy od selekcji składników przez ich obróbkę, dodawanie drożdży, proces fermentacji, destylację, charcoal mellowing, aż do procesu dojrzewania whiskey w dębowych beczkach.

Otrzymanie funkcji siódmego w historii firmy Master Distillera jest dla mnie ogromnym zaszczytem – Powiedział Arnett. Z dużym szacunkiem podchodzę do tradycji firmy i pamiętam o przesłaniu, jakie zostawił nam Jack: „Zawsze, kiedy robimy whiskey, robimy ją najlepiej jak potrafimy”.

Jeff to człowiek, którego talent, pasję i doświadczenie można poczuć w każdej szklaneczce Jack Daniel’s Tennessee Whiskey.

Jack Daniel’s: Destylarnia Jack Daniel’s jest najstarszą oficjalnie zarejestrowaną destylarnią w USA. Jej właścicielem był Jasper Newton Daniel, człowiek, który większość swojego życia poświęcił na doskonalenie procesu produkcji whiskey. Destylarnia zlokalizowana w miasteczku Lynchburg, w stanie Tennessee do dziś znajduje się w Narodowym Spisie Miejsc Historycznych USA. Są tam wytwarzane: Jack Daniel’s Old No.7 Tennessee Whiskey, Gentleman Jack i Jack Daniel’s Single Barrel. Dystrybutorem produktów marki Jack Daniel’s w Polsce jest Brown Forman Polska Sp. z o.o.

Pamiętaj, pij odpowiedzialnie!

Na Zdrowie!

(Tekst i zdjęcia – materiały prasowe Brown-Forman Polska)

Jeff Arnett podczas tastingu w MSBiS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s