II Ogólnopolski Festiwal Wina i Alkoholi M&P już za nami!!!

Salon Win i Alkoholi M&P
Salon Win i Alkoholi M&P

Firma M&P rozwija się coraz dynamiczniej – oprócz 11 własnych Salonów buduje sieć dystrybucji w sektorze HoReCa, sklepach specjalistycznych i sprzedaży bezpośredniej w całej Polsce. Właściciel – Mirosław Pawlina z roku na rok poszerza bogatą ofertę asortymentową M&P. Nie dziwne więc , że tegoroczny Festiwal zgromadził tłumy i odniósł wielki sukces.

12 października w warszawskiej Fortecy spotkało się ponad 5000 miłośników wina i alkoholi. Goście dopisali od samego początku imprezy – już o 13.00 na dziedzińcu pojawili się pierwsi degustujący. Nieco później wszystkie stoliki zostały oblężone przez gości i tak już zostało aż do 21.00. Trudno się dziwić – do zdegustowania było ponad 400 trunków od 56 producentów!

Dziedziniec Fortecy dedykowany był Europie – tu wystawiali się dostawcy z Włoch, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, Austrii, Węgier i Grecji. Dodatkowo, tuż przy scenie znakomity Winemaker Ido Lewinsohn prezentował osobiście swoje wina z Górnej Galilei ( Izrael ).

Wina
Wina

Dodatkowo na scenie dziedzińca odbywały się losowania bardzo atrakcyjnych nagród: wybitnych butelek wina – niedostępnych w regularnej ofercie; koniaków i szlachetnych mocnych trunków, chłodziarek do wina, gadżetów i wódki PAWLINA, której oficjalna premiera miała miejsce właśnie na Festiwalu!

Mirosław Pawlina i jego wódka.
Mirosław Pawlina i jego wódka.

W komnatach działo się nie mniej niż w Centrum Fortecy: swoje wina prezentowali producenci z Nowego Świata – w większości osobiście. Obok znanego już doskonale Pascual Toso prezentowała się druga winnica z Argentyny – Quattrocchi , której Winemaker, a zarazem współwłaściciel Cristian Quattrocchi zauroczony był słowiańską urodą Polek! Oprócz tego pojawiło się stoisko z Urugwaju – nowość w ofercie M&P, Kalifornii – wraz z propozycją win z Oregonu – niezbyt szeroko reprezentowanego do tej pory w Polsce; RPA, Australii i Nowej Zelandii oraz oczywiście naszych czołowych chilijskich dostawców: Tabali i Casas Patronales.

Wina z Nowego Świata.
Wina z Nowego Świata.

W kolejnej komnacie wymienialiśmy kieliszki na mniejsze a procenty na wyższe… Bowiem oprócz stoiska z zestawami prezentowymi znajdowały się tam znakomite szkockie whisky, irlandzkie whiskey i Bourbon Blantons.

Bourbon Blantons
Bourbon Blantons

Kolejnym punktem wyróżniającym tegoroczny Festiwal był duży i profesjonalny Wenneker Bar. Usytuowany w trzeciej komnacie wraz z koniakami i calvadosem, był oblegany niemal do ostatniej minuty. Zawodowi barmani przygotowywali kolorowe drinki na bardzo szerokiej bazie likierów Wenneker.

Weneker Bar.
Weneker Bar.

Ostatnim, ale nie mniej interesującym punktem na mapie Festiwalu było stoisko regionu Górna Adyga – stworzone we współpracy z włoską organizacją EOS. Oprócz win z tego obszaru, można było zdegustować wspaniałe destylaty i likiery od Ronera – Williams, Bombardino i Chockito – które były w tym dniu jednym z liderów sprzedaży. Kolejną atrakcją i premierą w ofercie M&P był Speck od najlepszego producenta w regionie – Recla. Znakomite włoskie wędliny, można kupić w okresie przedświątecznym w każdym z Salonów M&P. Prezentowaliśmy też sery i chlebek produkowany z dodatkiem wina Lagrein.

Stoiska regionalne.
Stoiska regionalne.

Trzeba przyznać, że tylko najbardziej wytrwali goście zdołali obejść te wszystkie atrakcje…

Dodatkowo przy wyjściu z Fortecy znajdował się Dział Sprzedaży – w którym goście tej wyjątkowej imprezy mogli zaopatrzyć swoje piwniczki kupując z rabatami sięgającymi 50%. Sądząc po kolejce do tego punktu – chętnych nie brakowało.

Sukces i frekwencja gości drugiej edycji Festiwalu, przekroczyła oczekiwania organizatorów. Właściciel firmy M&P – Mirosław Pawlina, zapewnia że Trzecia Edycja będzie obfitowała w kolejne nowości, premiery i atrakcje!

Już teraz czekamy na Festiwal Jesień 2012!

(Tekst i zdjęcia: M&P)

Jedna uwaga do wpisu “II Ogólnopolski Festiwal Wina i Alkoholi M&P już za nami!!!

  1. Chyba nie będzie zbyt dużego popytu na tę wódkę Pawlina. Właśnie wypiłem kieliszeczek i muszę powiedzieć, że jest wyjątkowo obrzydliwa. Smakowo może być porównywalna do gatunków sprzedawanych w marketach po 16 zł…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s