Jack Daniel’s na święta.

Jasper Newton Daniel do wszystkiego co robił, dokładał wyjątkowej staranności. Całe życie udoskonalał swoją whiskey oraz wszystko, co było z nią związane. Nie godził się na to, by jego produkty były standardowe, zwyczajne. Dlatego też butelka najpopularniejszej whiskey z Lynchburga, Old No.7, posiada charakterystyczny, kwadratowy kształt. Wiemy, że Jack długo buntował się przeciwko butelkowaniu swojego produktu. Nie podobały mu się okrągłe butelki – takie jakich używali wszyscy. Dopiero, kiedy natknął się na tę o niespotykanym, kwadratowym kształcie, zdecydował się na zamknięcie w niej dzieła swojego życia. Ponieważ uważamy się za następców Jack’a, wiemy, że wszystko co robimy, także musi być starannie przemyślane, oryginalne i wyjątkowe. Dlatego skomponowaliśmy świąteczne zestawy tak, by były w stanie zadowolić gusta miłośników Jack’a i zapewnić im duży wybór. Dopracowane w każdym szczególe, przemyślane, wyjątkowe – tylko takie produkty sygnowane są logo Jack Daniel’s.

JD_2GP_NB
Jack Daniels

Klasyka w najlepszym wydaniu

Na szczególną uwagę zasługuje klasyczny Jack o pojemności 0,7L wzbogacony dwiema sygnowanymi logo marki szklankami i zamknięty w kartonowym pudełku lub aluminiowym opakowaniu. Jest to doskonały prezent dla wszystkich miłośników whiskey z Lynchburga oraz dla kolekcjonerów, którzy cenią styl Jack’a. W zestawie znajduje się whiskey Jack Daniel’s w udoskonalonej butelce o bardziej wyrazistych, ostrych kształtach i przejrzystej etykiecie.

Szarmancka whiskey

Gentleman Jack to jedyna na świecie whiskey, która jest poddawana procesowi charcoal-mellowing dwukrotnie. Pierwszy raz, zanim trafi do beczki oraz ponownie, gdy jest już w pełni dojrzałą whiskey. Osoby, które gustują w tej wyjątkowo łagodnej whiskey o bogatym i satysfakcjonującym smaku, z pewnością zwracają uwagę na sposób jej serwowania. Gentleman Jack dostępny jest teraz także w zestawie z dwiema okrągłymi szklankami z eleganckim tłoczonym denkiem.

Unikalny smak

Prawdziwym koneserom przyjemność sprawiają prezenty o unikalnym charakterze. Jack Daniel’s Single Barrel to whiskey, która pochodzi z jednej, konkretnej beczki wyselekcjonowanej przez Master Distillera. Wybierając tą whiskey, możemy mieć pewność, że jej smak i aromat będą unikatowe. Na każdej butelce znajduje się numer beczki, z której pochodzi whiskey oraz data jej butelkowania. W świątecznym pakiecie wraz z butelką Jack Daniel’s Single Barrel znajdują się dwie delikatnie zaokrąglone szklanki z logo Single Barrel.

Rodzina w komplecie

Drewno obecne jest na każdym etapie wytwarzania whiskey Jack Daniel’s. Począwszy od procesu charcoal-mellowing, przez składowanie w beczkach, aż do wyjątkowej prezentacji butelek. Każda whiskey z rodziny Jack Daniel’s dojrzewa w nowych, dębowych beczkach, które są wytwarzane ze specjalnie wyselekcjonowanych gatunków drewna. Jego jakość ma wpływ na aromat, kolor i charakter, który whiskey „wyciągnie” z drewna podczas dojrzewania. Wyjątkowo też prezentuje się rodzina whiskey Jack Daniel’s w drewnianej skrzynce zawierającej: Old No.7, Gentleman Jack oraz Single Barrel. Każda z butelek o pojemności 0,7L pozwoli dłużej kontemplować bogaty smak i docenić wartość naturalnego procesu dojrzewania.

Podręczny Jack

W 1895 roku destylarnia Jack’a Daniela zaczęła rozlewać swą whiskey do charakterystycznych kwadratowych butelek. Nadal tak robi, choć minęło już ponad sto lat. Na całym świecie ten prosty kształt butelki stał się znakiem rozpoznawczym dla whiskey Jack Daniel’s. Opakowanie jest już legendą, ale niezmiennie najcenniejsza pozostaje jego zawartość. Sposób w jaki Tennessee Whiskey jest serwowana wynika z osobistego wyboru każdego z nas. Tym, którzy lubią delektować się smakiem Jack’a poza domem i barem, przyda się piersiówka z wygrawerowanym logo Jack Daniel’s. W zestawie znajduje się butelka Old No.7 o pojemności 0.7L oraz metalowa piersiówka.

JD_1954 Gold Medal with Carton
Jack Daniels1954 Gold Medal

Celebrujemy zwycięstwa

Wyjątkowy smak whiskey Jack Daniel’s cenią miliony koneserów na całym świecie. Trunek ten był także wielokrotnie wyróżniany przez znawców podczas międzynarodowych konkursów. Aby upamiętnić te zwycięstwa powstały kolekcjonerskie edycje butelek Jack’a. Warto o nich pamiętać, wybierając prezent świąteczny dla miłośników Old No.7. Dwie wyjątkowe butelki symbolizują dwa złote medale: The Star of Excellence, którą przyznano whiskey Jack Daniel’s w 1954 roku w Brukseli oraz Złoty Medal zdobiony liśćmi palmowymi zdobyty w 1981 roku w Amsterdamie. Te unikatowe wydania whiskey Jack Daniel’s to uznanie dla jakości produktu, ale także hołd wobec tradycji i historii tego szlachetnego trunku. Taki prezent na pewno zostanie doceniony przez wielbicieli Jack’a.

Doskonałość w nowej szacie

A square bottle for a square shooter like me” – podsumował swój wybór butelki Jasper Newton Daniel. W tym roku whiskey z Lynchburga pojawiła się w ulepszonej i jeszcze bardziej kwadratowej butelce. Ostrzejsze krawędzie, prostokątne boki i szersze żłobkowanie szyjki to charakterystyczne elementy w zmienionej butelce. Dopełnieniem jej wyrazistego kształtu jest także zmodyfikowana etykieta. Kolor, ornamentyka i czcionka napisów zostały zachowane, a zmianie uległa ilość informacji znajdujących się na etykiecie. Lepszą ekspozycję zyskał charakterystyczny dla marki symbol Old No.7. Całość tworzy bardziej elegancki, czysty i współczesny wygląd. Jack w nowej odsłonie to doskonały prezent dla miłośników tej whiskey. Dostępne są buletki o pojemnosci 0,5 L, 0,7 L oraz 1 L.

Jack Daniel’s: Destylarnia Jack Daniel jest najstarszą oficjalnie zarejestrowaną destylarnią w USA. Jej właścicielem był Jasper Newton Daniel, człowiek, który większość swojego życia poświęcił na doskonalenie procesu produkcji whiskey. Destylarnia zlokalizowana w miasteczku Lynchburg, w stanie Tennessee do dziś znajduje się w Narodowym Spisie Miejsc Historycznych USA. Są tam wytwarzane: Jack Daniel’s Old No.7 Tennessee Whiskey, Gentleman Jack i Jack Daniel’s Single Barrel. Dystrybutorem produktów marki Jack Daniel’s w Polsce jest Brown Forman Polska Sp. z o.o.

Pamiętaj, pij odpowiedzialnie!

Na Zdrowie!

(Tekst i zdjęcia – materiały prasowe Brown-Forman Polska)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s