Kieliszki z punktem musującym – nowa jakość degustacji szampana.

Kieliszki z punktem musującym.
Kieliszki z punktem musującym.

Krośnieńskie Huty Szkła KROSNO S.A. wprowadzają na rynek wyjątkowy kieliszek do win musujących. Dzięki zastosowaniu technologii punktu musującego, bąbelki szampana nie rozpraszają się na całej powierzchni kieliszka, ale powoli ulatniają w postaci wąskiej smugi. Gwarantuje to maksymalne wydłużenie procesu musowania wina, a tym samym podniesienie jakości degustacji trunku.

Krośnieńskie kieliszki są elementem procesu rozwoju wyrobów szklanych przeznaczonych do win musujących. Początkowo stosowane były płaskie kieliszki z obszerną, otwartą czarką, ale musujące wino szybko traciło w nich swoje właściwości. Dlatego zostały one zastąpione przez wysokie kieliszki z wąską czarką, w której bąbelki i aromat mogą zatrzymać się na dłużej. Przedłużenie efektu musowania udało się jeszcze bardziej wzmocnić w kieliszkach z punktem musującym. Punkt umieszczony na dnie czarki kieliszka powstaje poprzez naruszenie struktury szkła. W ten sposób bąbelki nie tylko dłużej się utrzymują, ale też kumulują w centralnej części kieliszka tworząc atrakcyjny efekt wizualny. Kieliszki KROSNA mają wysokie walory konstrukcyjne i estetyczne – pociągłą nóżkę i smukłą czarkę, stanowiące całość, dzięki czemu są bardziej odporne na uszkodzenia. Unikalne właściwości punktu musującego oraz krystalicznie przejrzyste szkło, z którego słynie marka KROSNO to nieodzowne atuty produktu.

Kieliszki z punktem musującym o pojemności 200ml pakowane są po dwie sztuki w eleganckim opakowaniu w czarno-złotej tonacji kolorystycznej. Dzięki tak atrakcyjnej oprawie, kieliszki to doskonały pomysł na niebanalny prezent. Nowość KROSNA dostępna będzie w sieci sprzedaży KHS KROSNO S.A. (dystrybucja tradycyjna i e-sklep), a także w Makro, Auchan, Real, Selgros.

Krośnieńskie Huty Szkła KROSNO S.A. to największy producent szkła gospodarczego w Polsce, wyróżniony Złotym Laurem Konsumenta 2011 w kategorii szkło stołowe. Od niemal 90 lat KROSNO zapewnia najwyższą jakość wykonania, trwałość wyrobów oraz atrakcyjne wzornictwo. Najpopularniejsze produkty w ofercie to szklanki i kieliszki sprzedawane w całej Polsce oraz eksportowane do ponad 60 krajów.

Pamiętaj, pij odpowiedzialnie.

(Tekst i zdjęcia: materiały prasowe Krosno S.A.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s