150-lecie marki Bacardi

4 lutego 2012 roku najbardziej znany rum na świecie – Bacardi Superior będzie świętował 150 rocznicę powstania!

4 lutego 1862 roku, rozpoczęła się w Santiago de Cuba historia rumu Bacardi Superior. Stosowany do tej pory w produkcji rumów proces fermentacji sprawiał, że były one cierpkie i mocne, a smak zawartości dwóch butelek mógł być zupełnie inny. Założyciel marki Don Facundo postanowił uczynić rumy lżejszymi oraz delikatniejszymi i w tym celu opracował innowacyjny sposób destylacji alkoholu. Ten emigrant z Katalonii (urodzony w Sitges koło Barcelony), wyhodował też własny szczep drożdży, który nazwał „La Levadura Bacardi” (jest to najstarszy obecnie hodowany szczep drożdży na świecie). Dzięki tym zabiegom osiągnął spójną jakość i profil smaku. Jako pierwszy wprowadził w procesie produkcji rumu filtr z węgla drzewnego dający delikatniejszy smak. W rezultacie opracował trunek, który dał początek białym rumom klasy premium oraz wyznaczył standardy obowiązujące przy ich produkcji.

Bacardi Superior „el Rondel Murcielago“ (rum nietoperza) od początku stał się synonimem najwyższej jakości orzeźwiających drinków. Duży wpływ na ten fakt miała polityka marki, która jako pierwsza wprowadziła dodawanie darmowych bloków lodowych do każdego zamówienia. W okresie, kiedy tylko niektóre eleganckie i wyrafinowane bary mogły pochwalić się lodem dodawanym do drinków taki ruch stał się przełomowy. Dzięki temu szybko rosła liczba kubańskich barów mogących serwować swoim gościom doskonale schłodzone i cudownie orzeźwiające drinki na bazie rumu Bacardi: Cuba Libre (czyli Bacardi z colą), Mojito czy Daiquiri. To dzięki marce Bacardi miejscowość Daiquiri stała się sławna na cały świat, a kapitan armii amerykańskiej Russem stał się ojcem chrzestnym Cuba Libre (Bacardi z Colą). Dziś najczęściej zamawiane drinki na świecie!

W swojej 150-letniej historii Bacardi Superior może pochwalić się ponad 413 przyznanymi nagrodami. Od 1888 roku Bacardi otrzymało tytuł Dostawcy Hiszpańskiego Dworu Królewskiego. Od tego momentu herb królewski zdobi każdą butelkę Bacardi Superior.

Wyliczono, że w różnych miejscach naszego globu co sekundę sprzedaje się 130 drinków, których podstawą jest ten kultowy trunek.

Wielki rum, wielka marka, najsłynniejszy nietoperz świata rozpoczynają swoje świętowanie.

Wyłącznym dystrybutorem w Polsce rumów Bacardi® jest firma Martini-Bacardi Polska Sp. z o.o.

Pij odpowiedzialnie!

Tekst i zdjęcia: Bacardi – Martini Polska Sp. z o.o.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s