Ogólnopolski etap międzynarodowego konkursu barmańskiego Finlandia Vodka Cup rozstrzygnięty

FVC
FVC

11 grudnia, w Soho Faktory w Warszawie, do rywalizacji w XII edycji konkursu Finlandia Vodka Cup stanęło 20 barmanów wytypowanych przez międzynarodowe jury. Zwyciężył Krzysztof Rathnau z Sopotu, który poza tytułem najlepszego polskiego barmana, otrzymał nagrodę w wysokości
10 tysięcy złotych oraz szansę reprezentowania Polski w międzynarodowym finale konkursu, który odbędzie się w Finlandii, na przełomie stycznia i lutego 2012 roku.

Uczestnicy zostali wyłonieni na podstawie zgłoszeń wysyłanych na portal www.pureice.pl, gdzie umieszczali recepturę long drinka wraz ze zdjęciem. W niedzielnej rywalizacji wzięły udział osoby,  które otrzymały największą liczbę głosów międzynarodowego jury. Uczestnicy prezentowali oryginalne propozycje drinków, stworzonych na bazie Finlandia® Vodka, w kategoriach Long Drink oraz Quick Mix.

Barmanów, na finale w Warszawie, oceniały dwie komisje: komisja degustacyjna oraz komisja techniczna. W skład pierwszej weszli przedstawiciele mediów, reprezentanci środowiska gastronomicznego i barmańskiego, a także globalny ambasador marki Finlandia® Vodka – Markku Raittinen. Jurorzy dokonywali oceny, biorąc pod uwagę wygląd drinków, ich smak, zapach oraz ogólne wrażenie. Komisja techniczna, złożona z sędziów ze Stowarzyszenia Polskich Barmanów, zwracała szczególną uwagę na sprawne operowanie szkłem, prezentację składników, ogólną postawę oraz wykonanie dekoracji koktajli.

FVC 2011
FVC 2011

Wśród rywalizujących w konkursie barmanów najlepszy okazał się Krzysztof Rathnau z Sopotu, reprezentant Cocktail baru oraz lokalu Zła Kobieta. Jego autorskie koktajle: Rose Marie (kategoria Long drink) oraz Zła Kobieta (kategoria Quick Mix) zdobyły najwięcej punktów w ocenie sędziów. Drugi na podium był Mariusz Nikścin z Warszawy, zaś trzecie miejsce zajął Adam Grądziel z Warszawy.

Na sukces barmana składają się nie tylko jego umiejętności, ale również kreatywność, która pozwala wyczarować propozycje, zachwycające smakiem, aromatem oraz cieszące oko niezwykłym wyglądem – komentuje Katarzyna Obuchowicz, Dyrektor Marketingu w Brown-Forman Polska.
Zwycięskie  koktajle zdobyły uznanie sędziów, ponieważ stanowiły doskonałą kompozycję wszystkich komponentów, których sercem była Finlandia® Vodka – dodaje.

Tegoroczną Galę poprowadził Olivier Janiak i Patryk Le Nart, właściciel Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Somalierów. Atrakcją wieczoru był koncert Natalii Kukulskiej. Goście mogli również obejrzeć występ dziewczyn z Show Baru. Całość imprezy dopełnił set didżejski.

Regulamin oraz więcej informacji na temat konkursu dostępne są  na stronie www.pureice.pl

Pamiętaj, pij odpowiedzialnie!

Na Zdrowie!

(Tekst i zdjęcia – materiały prasowe Brown-Forman Polska)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s