Przyłącz się do bicia rekordu Guinnessa w Dzień Świętego Patryka.

Jak co roku 17 marca będziemy obchodzić Dzień Świętego Patryka, który w Polsce zyskuje coraz więcej zwolenników. Podczas zabawy nie może zabraknąć dwóch elementów: zielonego koloru oraz toastu wznoszonego piwem Guinness – ciemnym złotem Irlandii. Z tej okazji odbędzie się również bicie rekordu Guinnessa przez wszystkich sympatyków tego święta w celu ustanowienia Najbardziej Przyjacielskiego Dnia w roku.

Guinness
Guinness

Guinness to najbardziej znane na świecie irlandzkie piwo typu stout. Jego historia rozpoczęła się w 1759 roku, kiedy to Arthur Guinness przybył do Dublina, gdzie wydzierżawił mały browar St. James’s Gate Brewery. Ciekawostką jest fakt, iż umowa została podpisana na 9000 lat na kwotę 45 funtów miesięcznie. Guinness to również jedna z nielicznych marek na świecie, która jest tak silnie powiązana ze świętem narodowym ojczystego kraju.

Dzień Świętego Patryka jest obchodzony praktycznie na całym świecie. Głównym symbolem święta jest koniczyna, która stanowi także – obok harfy – tradycyjny symbol Irlandii. Mało osób jednak wie, że według legendy to właśnie za jej pomocą św. Patryk wyjaśniał irlandzkim poganom istotę Trójcy Świętej. Dlatego też na Zielonej Wyspie ten dzień jest wolny od pracy, a mieszkańcy organizują parady, festiwale uliczne oraz zabawy przy celtyckiej muzyce. Oczywiście wszystko odbywa się przy kuflu prawdziwego Guinnessa, którego nie może zabraknąć w żadnym pubie.

Bicie rekordu Guinnessa w celu ustanowienia 17 marca Najbardziej Przyjacielskim Dniem w roku wpisuje się w pozytywne irlandzkie święto, które sprzyja spotkaniom ze znajomymi, wspólnej zabawie oraz przyjacielskiej atmosferze. Wszyscy użytkownicy, od 17 lutego do 18 marca, mogą się zaangażować w akcję za pomocą aplikacji na stronie www.Guinness.com lub www.Facebook.com/GuinnessPolska. Razem możemy uczynić ten dzień jeszcze bardziej przyjacielskim niż dotychczas.

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest przez miliony osób na całym świecie. To przesiąknięte irlandzkim duchem życzliwości święto stało się doskonałą okazją do spotkania z przyjaciółmi przy pincie Guinnessa, aby wspólnie cieszyć się tym jednym z najwspanialszych dni w roku„. – mówi Fergal Murray, światowy ambasador marki Guinness.

Guinness
Guinness

Everyone wants to be Irish on St. Patrick’s Day” – tak brzmi hasło, które zyskuje z roku na rok coraz więcej zwolenników na całym świecie.

Najlepszym przykładem są mieszkańcy Chicago, którzy… barwią rzekę Chicago River na zielono! W Polsce rośnie popularność Dnia Świętego Patryka. Puby i restauracje przygotowują z tej okazji różnego rodzaju atrakcje i promocje, a marka Guinness zachęca do ustanowienia rekordu Guinnessa.

Guinness to piwo, którego nie da się pomylić z żadnym innym napojem. Niesamowity smak i aromat zawdzięcza oryginalnej recepturze, staranności warzenia oraz specjalnej procedurze palenia prażonego słodu jęczmiennego. Charakterystyczna ciemna, gładka, kremowa piana i wyrazisty smak są rozpoznawalne w 150 krajach, w których sprzedawany jest Guinness.

W Polsce dystrybutorem piwa Guinness jest Grupa Żywiec S.A. Guinness to najbardziej znane w Europie piwo typu „stout”, dostępne w ponad 150 krajach. Piwo charakteryzuje się niepowtarzalnym goryczkowym smakiem, ciemno-brązową barwą i niepowtarzalną kremową pianą. Dodatkowo, dzięki unikalnej technologii puszek, konsumenci również w domu mogą serwować perfekcyjnego Guinnessa z gęstą, kremową pianą. Piwo dostępne jest w wariancie podstawowym Guinness Draught w opakowaniach typu: keg 30 l i puszka 0,44 l oraz Guinness Original w butelce 0,33 l.

Pamiętaj, pij odpowiedzialnie!

Na Zdrowie!

(Tekst i zdjęcia – materiały prasowe Grupa Żywiec S.A.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s