Pierwsza Polska aplikacja o winie na iPhone – dotrzechdych.pl

Aplikacja
Aplikacja

Serwis dotrzechdych.pl przygotował pierwszą Polską aplikację na iPhone pomagającą konsumentom wybrać wino w sklepie.

Dotrzechdych.pl to serwis propagujący kulturę wina poprzez publikację przystępnych recenzji win z polskich sklepów, marketów i dyskontów. Główna część recenzji dotyczy win poniżej 30 PLN, które stanowią gros sprzedaży w Polsce. Serwis w ciągu ostatniego roku zyskał ogromną popularność (około 60 tysięcy odsłon, 2050 fanów – dane własne), stając się jednym z lepiej rozpoznawanych miejsc w sieci dedykowanych tematyce wina.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników serwis dotrzechdych.pl stworzył aplikację mobilną, która pomoże wybrać wino odpowiadające preferencjom konsumenta. Użytkownik w łatwy i szybki sposób może uzyskać podpowiedź jakie wino wybrać, korzystając z recenzji pochodzących z serwisu.

Aplikacja po wskazaniu preferencji dotyczących wina (np. smak, kolor), prezentuje listę recenzowanych przez dotrzechdych.pl win wraz z rekomendacjami, ułatwiając tym samym wybór wina. Dodatkową opcją jest zakładka „ulubione” gdzie możliwe jest szybkie zapisanie ulubionych win.

Całość jest aktualizowana z serwisem na bieżąco, dzięki czemu baza rekomendowanych win stale się powiększa. Celem twórców nie jest jednak opisanie wszystkich butelek dostępnych w sklepach winiarskich, marketach czy dyskontach, a dostarczenie konsumentom wartościowych rekomendacji na jakie wina warto zwrócić uwagę a jakich unikać.

Każdy z nas niejednokrotnie stał przed półką z winami nie mogąc zdecydować się jaką butelkę wziąć. Nasz serwis pomagał konsumentom poznawać wina i wybierać, te które odpowiadają ich gustom. Teraz, dzięki aplikacji pomagamy im także przed półką z winem, już w sklepie – komentuje Gabriel Matwiejczyk, współtwórca serwisu. Zresztą sam pomysł zrobienia aplikacji pochodzi od naszych czytelników, potrzebujących takiej pomocy”

Aplikacja dotrzechdych.pl cieszy się dużą popularnością. Po 4 dniach na rynku uzyskała drugą pozycję w appstore w kategorii płatnych aplikacji, bijąc w skali tygodnia nawet słynne Angry Birds. Została też pozytywnie odebrana przez środowisko, jako duża innowacja na polskim rynku. Twórcy serwisu w najbliższym czasie planują intensywną rozbudowę bazy win oraz przygotowanie aplikacji na smartfony z systemem android.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s