Jack na otwarcie sezonu

JD Cola and JD Ginger
JD Cola and JD Ginger

Jack Daniel’s & Cola oraz Jack Daniel’s & Ginger to produkty, które w ostatnim roku zyskały uznanie konsumentów. Zainteresowanie kategorią RTD tradycyjnie już wzrasta w okresie wiosenno-letnim.

Sezon wiosenno-letni, skłania do częstszego celebrowania i spędzania czasu z przyjaciółmi na zewnątrz. Słoneczna pogoda, sprzyjająca zabawie i przebywaniu na powietrzu, wpływa także na zmianę preferencji zakupowych konsumentów w kontekście produktów alkoholowych. Badania wskazują, że od czerwca do września realizowane jest ponad 40% sprzedaży drinków gotowych do spożycia (tzw. RTD – ready to drink). W ubiegłym roku wśród najczęściej wybieranych produktów w tej kategorii znalazły się także Jack Daniel’s & Cola oraz Jack Daniel’s & Ginger.

Badania wskazują na wysoką dynamikę rozwoju tej kategorii, która generuje wzrost sprzedaży na poziomie 25,8% rok do roku.* Schłodzone, niskoalkoholowe mixy na bazie oryginalnych trunków często są alternatywą dla piwa i wina.

Dobrze zmiksowane

Drinki Jack Daniel’s & Cola oraz Jack Daniel’s & Ginger to gotowe do spożycia, perfekcyjnie zbalansowane mixy zawierające oryginalną Tennessee Whiskey oraz colę lub napój imbirowy (ginger ale). Zawierają 6% alkoholu.

  • Jack Daniel’s & Cola to słodko-pikantny mix whiskey perfekcyjnie połączonej z klasycznym smakiem coli, zapewniający orzeźwiające doznanie.
  • Jack Daniel’s & Ginger łączy w sobie świeżą nutę imbiru z wyraźnym charakterem Jack Daniel’s Tennessee Whiskey, tworząc drink o klasycznym smaku.

Z etykiety Old No 7.

Jack Daniel’s & Cola oraz Jack Daniel’s & Ginger dostępne są w puszkach o pojemności 0,33 l i posiadają emblemat charakterystyczny dla Old No. 7. Kolor, ornamentyka i czcionka jednoznacznie wskazują na produkt pochodzący z Lynchburga. Dzięki temu konsumenci na całym świecie są w stanie rozpoznać whiskey, którą znają i doceniają. Mogą też delektować się ulubionym smakiem Jack’a w wybranych przez siebie chwilach i okolicznościach.

Mixy są dostępne w tych samych punktach sprzedaży, w których znajdują się pozostałe produkty z rodziny Jack Daniel’s Tennesee Whiskey. Dla miłośników oryginalnych drinków na bazie Jack’a dodatkowo w ofercie dostępne są multipaki zawierające po 4 puszki z każdego smaku.

*źródło: Klient za Nielsen – Panel Handlu Detalicznego, Cała Polsk, sprzedaż wartościowa w okresie II 2011 – I 2012, w kategorii Ready To Drink oraz sprzedaż ilościowa w 2011, w kategorii Ready To Drink.

****

Jack Daniel’s: Destylarnia Jack Daniel’s jest najstarszą oficjalnie zarejestrowaną destylarnią w USA. Jej właścicielem był Jasper Newton Daniel, człowiek, który większość swojego życia poświęcił na doskonalenie procesu produkcji whiskey. Destylarnia zlokalizowana w miasteczku Lynchburg, w stanie Tennessee do dziś znajduje się w Narodowym Spisie Miejsc Historycznych USA. Są tam wytwarzane: Jack Daniel’s Old No.7 Tennessee Whiskey, Gentleman Jack i Jack Daniel’s Single Barrel. Dystrybutorem produktów marki Jack Daniel’s w Polsce jest Brown Forman Polska Sp. z o.o.

Pamiętaj, pij odpowiedzialnie!

Na Zdrowie!

(Tekst: A.G., Zdjecia: Brown-Forman)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s