The Famous Grouse bije rekord wielkości .

The Famouse Grouse
The Famouse Grouse

Z okazji urodzin The Famous Grouse, w Szkocji wypełniona zostanie 200 litrowa butelka whisky. Będzie to nowy rekord Guinnesa.

12 sierpnia w szkockim Perth nastąpi uroczyste odsłonięcie oraz napełnienie rekordowej butelki The Famous Grouse. 200 litrowa butelka o wysokości 1,65 metrów i szerokości 535mm zawierająca najpopularniejszą whisky w Szkocji ustanowi nowy rekord Guinnesa. Impreza odbędzie się na terenie destylarni w Perth, gdzie od 116 lat wytwarzany jest trunek z wizerunkiem czerwonej kuropatwy na etykiecie. Przebieg imprezy będzie obserwował przedstawiciel kapituły Guinessa oraz tysiące fanów The Famous Grouse. To z myślą o nich organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji muzycznych i pokazów. Gościem specjalnym będzie także szkocki strongman Gregor Edmunds

The Famous Grouse
The Famous Grouse

The Famous Grouse Experience to spotkanie z historią, tradycją i wyjątkowym sposobem wytwarzania najpopularniejszej whisky w Szkocji. To także sposób, by w nowoczesnej formule poznać tajniki sztuki destylacji alkoholu i poczuć niesamowity klimat The Famous Grouse. W szkockim Perth znajduje się interaktywna strefa zwiedzania, gdzie umieszczone są liczne gry, wizualizacje oraz nagrania, dzięki którym zwiedzający mogą poznać świat, którego symbolem jest czerwona kuropatwa – najpopularniejszy dziki ptak w Szkocji. Dodatkowo na każdej butelce The Famous Grouse znajduje się pieczęć Królewskiej Gwarancji, potwierdzająca najwyższą jakość trunku.

Pamiętaj, pij odpowiedzialnie!

Na Zdrowie!

(Tekst i zdjęcia – materiały prasowe Brown-Forman Polska.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s