TULLAMORE D.E.W. – nowa butelka „rogatej” whiskey

Nowa butelka Tullamore D.E.W.
Nowa butelka Tullamore D.E.W.

TULLAMORE D.E.W. to unikalna, łagodna irlandzka whiskey produkowana od 1829 roku. Każda butelka łączy w sobie trzy irlandzkie whiskey: single malt, whiskey jęczmienną oraz zbożową.

Swój niepowtarzalny aromat i smak zawdzięcza wyselekcjonowanym ziarnom jęczmienia, źródlanej wodzie, trzykrotnej destylacji oraz minimum trzyletniemu leżakowaniu w dębowych beczkach. Beczki te wcześniej używane do starzenia burbonu lub sherry dodają TULLAMORE D.E.W. wyjątkowego charakteru.

Nazwa TULLAMORE D.E.W. pochodzi od irlandzkiej nazwy „Tullach Mhor”, oznaczającej „Wielkie Wzgórze”. W późniejszym czasie nazwę poszerzono o inicjały Daniela E. Williamsa – charyzmatycznego zarządcy, który rozbudował destylarnię i usprawnił produkcję. Daniel Edmond Williams był mężczyzną niepokornym, bezkompromisowym, działającym na przekór, przy czym niezwykle inteligentnym z nieszablonowym poczuciem humoru.

TULLAMORE D.E.W towarzyszy także motto „Give every man his Dew” czyli „Dajemy każdemu, co mu się należy” – typowo irlandzkie, z przymrużeniem oka.

TULLAMORE D.E.W. w nowe j butelce z nową komunikacją

Whiskey TULLAMORE D.E.W. jest rozpoznawalna na całym świecie. Co roku w ponad 50 krajach sprzedawanych jest 6,2 mln litrów tego trunku. To najlepszy dowód na to, że TULLAMORE podobnie jak prawie dwieście lat temu, jest nadal chętnie zamawiana w pubach na całym świecie. W celu jeszcze silniejszego podkreślenia oryginalnego charakteru i wydobycia z tej wyjątkowej whiskey prawdziwej irlandzkiej „rogatej” duszy, zamknięto ją w nowej butelce. Jej elegancki prostokątny kształt jak nigdy wcześniej zachęca do wznoszenia toastów w prawdziwie irlandzkim stylu. Każda okazja jest dobra, ważne aby towarzyszyło jej zawsze specyficzne irlandzkie poczucie humoru. To gwarancja każdego udanego spotkania w gronie znajomych!

SLAINTE czyli NA ZDROWIE!

Sugerowana cena TULLAMORE D.E.W. 62,99 PLN za 700 ml.

Dystrybutorem TULLAMORE D.E.W. jest CEDC.

Tullamore D.E.W. to trzykrotnie destylowana irlandzka whiskey znana ze swojej wyjątkowej łagodności i unikalnego charakteru. Każda butelka to kompozycja aż trzech irlandzkich whiskey: single malt, whiskey jęczmiennej oraz zbożowej. Swój niepowtarzalny charakter i pełen bukiet zawdzięcza wyselekcjonowanym ziarnom jęczmienia, źródlanej wodzie oraz minimum trzyletniemu leżakowaniu w dębowych beczkach, których wcześniej używano do leżakowania sherry bądź burbonu. Whisky stworzona aby się cieszyć jej smakiem zarówno w towarzystwie jak  i w samotności.

CEDC jest jednym z największych producentów wódki na świecie. W Polsce i Rosji produkuje takie marki jak m.in.: BOLS, Absolwent, Żubrówka, Żubrówka Biała, Soplica, Green Mark, Zhuravli i Parliament. CEDC eksportuje obecnie Żubrówkę i Green Mark na wiele światowych rynków, włącznie ze Stanami Zjednoczonymi, Anglią, Francją i Japonią. CEDC produkuje i dystrybuuje również markę wódki Royal Vodka, która jest najlepiej sprzedającą się wódką na Węgrzech.

CEDC jest także największym krajowym dystrybutorem pod względem wartości napojów alkoholowych w Polsce oraz wiodącym importerem napojów alkoholowych w Polsce i na Węgrzech. W Polsce, CEDC importuje wiele wiodących na świecie marek, w tym: wina Carlo Rossi, wina Concha y Toro, Metaxa Brandy, Remy Martin Cognac, wina Sutter Home, Grant’s Whisky, Jagermeister, E&J Gallo, Jim Beam Burbon, Sierra Tequila, Teachers Whisky, Campari, Cinzano, Skyy Vodka i Old Smuggler. CEDC jest również wiodącym importerem napojów wysokoprocentowych i win z segmentu premium w Rosji, z portfolio takich marek, m.in. jak Hennessey, Moet & Chandon oraz Concha y Toro.

(Tekst i zdjęcia: materiały prasowe CEDC).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s