Luksus stał się dostępny! Wódki z ziemniaków nie muszą być drogie!

Luksusowa
Luksusowa

Tak brzmi hasło nowej kampanii Luksusowej, której smak pozostaje niezmienny od 1928 r. Luksusowa jest jedną z nielicznych wódek na polskim rynku, które produkowane są z najbardziej szlachetnego spirytusu, wytwarzanego z najwyższej jakości ziemniaków.

Od października 2012 roku Luksusowa jest dostępna w nowej eleganckiej butelce, która podkreśla jej główny szlachetny składnik. Dlatego nowa kampania tłumaczy jakość i wyjątkowo gładki smak wódki ziemniaczanej, doceniany na całym świecie.

Na polskim rynku najczęściej wykorzystywanym składnikiem do produkcji wódki jest spirytus zbożowy. Coraz częściej zdarza się też, że producenci korzystają z tanich składników takich jak kukurydza i melasa. Skomplikowana produkcja sprawia, że coraz rzadziej można spotkać wódki produkowane na najszlachetniejszym spirytusie jakim jest spirytus ziemniaczany. Jedną z nielicznych marek wiernych polskiej tradycji produkcji wódki ze spirytusu ziemniaczanego pozostaje Luksusowa, której skład i smak pozostaje niezmienny od 1928 r.

Wybór odpowiedniego spirytusu nie tylko wpływa na cenę wódki, ale też jej smak. Ziemniak jest surowcem bezglutenowym, który sprawia, że wódka nabiera gładkiego, głębokiego i kremowego smaku. Tanie składniki takie jak kukurydza czy melasa, coraz częściej używane przy produkcji, nie dają głębi smaku, a jedynie nieprzyjemną słodkawość.

O wyjątkowości marki Luksusowa świadczy nie tylko użycie ziemniaków, ale też proces produkcji. Luksusowa wytwarzana jest wyłącznie z ziemniaków rosnących w Polsce, w rejonach Wielkopolski i Pomorza, gdzie panują optymalne warunki dla ich uprawy. Produkcja wódki z ziemniaków wymaga więcej czasu i doświadczenia. To skomplikowany proces, w którym spirytus ziemniaczany jest wielokrotnie destylowany, a następnie rozcieńczany wodą.

Dodatkowo, ziemniaki nie są tak wydajnym surowcem jak zboże, przez co wódki z nich wyprodukowane nierzadko są droższe. Ze 100 kg ziemniaków można uzyskać jedynie 8 litrów spirytusu, podczas gdy ze 10 kg zboża aż 35 litrów. W zamian za cały poniesiony trud otrzymujemy nieporównywalny z wódką zbożową pod względem smaku, produkt.

Produkcję wódki Luksusowej rozpoczęto w 1928 r. W tamtych czasach wódki czyste rozróżniano ze względu na spirytus, z którego był produkowany na zwykłe, wyborowe i luksusowe. Stąd wywodzi się nazwa wódki Luksusowa. Od lat jest jedną z najczęściej nagradzanych wódek na prestiżowych międzynarodowych konkursach. Luksusowa została odznaczona aż 30 międzynarodowymi trofeami i medalami. Jest eksportowana do Kanady, Australii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Izraela i Islandii.

Luksusowa planuje silne wsparcie konsumenckie w punktach sprzedaży. Zarówno w handlu tradycyjnym jak i nowoczesnym pojawią się innowacyjne materiały POS. Planowana jest także kampania nowej butelki w prasie handlowej.

Rodzina Luksusowej składa się z wariantu czystego oraz 4 wariantów smakowych: Luksusowa Gorzka, Luksusowa Wiśniowa, Luksusowa Żurawina i nowość na rynku, Luksusowa Dziki Cynamon.

Pamiętaj, pij odpowiedzialnie!

Na Zdrowie!

(Tekst i zdjęcia – materiały prasowe Wyborowa S.A.)

3 uwagi do wpisu “Luksus stał się dostępny! Wódki z ziemniaków nie muszą być drogie!

  1. Piłem ją z kumplem w ilości 0.7 litra.Coś wspaniałego,paliła delikatnie w przełyk po przechyleniu kieliszka,ale bardzo dobrze się po niej czułem na drugi dzień.Po stokroć wolę ją od wódek zbożowych,które zdominowały rynek alkoholi wysokoprocentowych. Dla mnie wódka po prostu git. 🙂 Jak spirytus to tylko z ziemniaków. :):)

    Polubienie

  2. Dokładnie syndrom dnia wczorajszego jest duuużo łagodniejszy w porównaniu do zbożowych wódeczek. Z reguły biorę Luksusową 0,7 ale bardziej podchodzi mi Palace jest łagodniejsza w smaku problem w tym, że w mojej wsi (Dino) tego nie sprzedają a tesco oferuje tylko butelki 0.5

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s