Znamy finalistę XIII ogólnopolskiego konkursu barmańskiego Finlandia Vodka Cup.

2 grudnia, w warszawskim Studio Tęcza, dwudziestu najlepszych barmanów z całej Polski walczyło o tytuł najbardziej utalentowanego miksologa w XIII finale Finlandia Vodka Cup. Pierwsze miejsce zdobył Robert Gabarkiewicz z Łodzi, który uzyskał największą liczbę punktów za swoją autorską kompozycję Violomio. Finalista otrzymał również nagrodę o wartości 5000 zł oraz szansę na uczestnictwo w światowym finale konkursu.

Robert Gabarkiewicz
Robert Gabarkiewicz

Mający najdłuższą tradycję na polskim rynku, prestiżowy konkurs barmański, Finlandia Vodka Cup odbył się już po raz trzynasty. Uczestnicy niedzielnego finału zostali wyłonieni podczas krajowych eliminacji, a następnie półfinałów, które miały miejsce w Gliwicach i Bydgoszczy. Zadaniem najlepszej dwudziestki było przygotowanie dwóch koktajli na bazie Finlandia® Vodka w kategorii: long drink oraz quick mix. Wśród rywalizujących w konkursie barmanów najlepszy okazał się Robert Gabarkiewicz, reprezentant łodzkiego Buddha Pub. Jego autorskie koktajle zdobyły najwięcej punktów w ocenach jurorów. Drugie miejsce w klasyfikacji zajął Maciej Giermaziak z Łodzi, trzecie zaś wywalczył Karim Bibars z Krakowa.

Finalistów w Warszawie oceniały dwie komisje: degustacyjna oraz techniczna. W skład pierwszej weszli przedstawiciele mediów, reprezentanci środowiska gastronomicznego i barmańskiego. Do jury degustacyjnego został również zaproszony Markku Raittinen, globalny ambasador marki Finlandia® Vodka oraz Master Taster Finlandia® Platinum. Jurorzy dokonywali oceny przedstawionych przez barmanów propozycji, biorąc pod uwagę wygląd drinków, ich smak, aromat oraz ogólne wrażenie. Komisja techniczna, złożona z sędziów reprezentujących Stowarzyszenie Polskich Barmanów, zwracała z kolei uwagę na prezentację składników, sprawne operowanie szkłem, wykonanie dekoracji koktajli oraz ogólną postawę.

 Finaliści FVC XIII
Finaliści FVC XIII

Tradycyjnie w finale konkursu udział wzięli najlepsi polscy barmani. Przygotowane przez nich koktajle zachwycały oryginalną kompozycją smakową oraz niepowtarzalną dekoracją. Tak wysoki poziom konkursu to również ogromne wyzwanie dla jurorów, którzy musieli wskazać autora jednego, szczególnie wyróżniającego się drinka. Dla uczestników były to z kolei niezapomniane emocje. Tym większe, że wygrana otwiera drzwi do finałów światowych – podkreśla Małgorzata Infeld, Senior Brand Manager Finlandia® Vodka

XIII edycję konkursu Finlandia Vodka Cup poprowadził Olivier Janiak oraz Patryk Le Nart. Gwiazdą wieczoru był zespół Future Folk, który porwał gości do wspaniałej zabawy. Publiczność mogła również podziwiać dwa niesamowite pokazy tańca na szarfach grupy Filigran Circus. Całość niedzielnej imprezy dopełnił set didżejski.

Finlandia Vodka Cup to prestiżowy międzynarodowy konkurs barmański, który cieszy się olbrzymią popularnością, tak w Polsce, jak i na świecie Od lat prowadzony pod marką Finlandia® Vodka odkrywa największe talenty sztuki barmańskiej oraz wspiera pasjonatów miksologii.

Zwycięzca krajowej edycji Finlandia Vodka Cup będzie reprezentował Polskę podczas międzynarodowego finału konkursu, który odbędzie się w styczniu 2013 roku, w Finlandii. W ubiegłym roku pierwsze miejsce na podium w Finlandii przypadło właśnie Polakowi. Krzyszfof Rathnau uzyskał najlepszy wynik w klasyfikacji końcowej, pokonując kilkudziesięciu rywali. Oprócz mistrzowskiego tytułu, otrzymał również nagrodę w wysokości 15 tysięcy dolarów.

Pamiętaj, pij odpowiedzialnie!

Na Zdrowie!

(Tekst i zdjęcia – materiały prasowe Brown-Forman Polska.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s