V* ZNACZY WOLNOŚĆ. TEN SYMBOL TO MY, POLACY!

Absolut Polakom
Absolut Polakom

Po raz pierwszy globalna marka oddaje cześć polskiemu narodowi. Symbol wolności i niezależności na limitowanej butelce Absolut Polakom.

Gdyby samych Polaków zapytać o nasze najlepsze cechy narodowe to najczęściej wymieniane byłoby niezależność, wolność, siła, lojalność i gościnność. Od pokoleń z tymi właśnie cechami jesteśmy także utożsamiani na świecie. Światowa ikona, marka Absolut postanowiła uhonorować polski naród poprzez specjalną limitowaną butelkę. Do jej stworzenia zaprosiła polskiego artystę, Swanskiego. Kolekcjonerska, pełna dobrych emocji i radości butelka trafi do polskiego odbiorcy już na początku grudnia br.

Swanski
Swanski

Gest Victorii, czyli palców złożonych w literę „V”, jest znany i używany przez ludzi na całym świecie. Historycznie został on spopularyzowany przez brytyjskiego premiera Winstona Churchilla. W Polsce to gest kojarzony z odzyskaniem wolności po ’89 roku, z pierwszym nie komunistycznym premierem Tadeuszem Mazowieckim i pierwszym demokratycznie wybranym prezydentem Lechem Wałęsą. Dla nas Polaków to symbol wolności, niezależności i radości. Victoria to gest symbolizujący „pozytywne nastawienie”. Dlatego równie często używają go sportowcy, gwiazdy show biznesu, muzycy, politycy jak i tzw. zwykli ludzie pod każdą szerokością geograficzną.

Wyjątkową wymowę tego gestu dla Polski i Polaków dostrzegła marka Absolut. Po raz pierwszy w historii Absolut postanowił uhonorować polski naród, oddając w ten sposób szacunek krajowi i jego mieszkańcom, jednocześnie podkreślić wyjątkowe cechy, z których Polacy są znani na całym świecie – umiłowanie wolności i dążenie do niezależności na różnych polach.

Od samego początku wiadomo było, że to nie będzie łatwe zadanie znaleźć symbol, który w sposób jednoznaczny określi polski charakter i siłę narodu. Dlatego do realizacji tego projektu zaproszono polskiego artystę, który jest współczesnym ucieleśnieniem konceptu „wolność i niezależność”, znanym z otwartości w patrzeniu na świat i nowatorskiego podejścia do sztuki – Swanskiego. Efektem wspólnych pracy marki Absolut i artysty jest efektowna grafika, w której gest „V” łączy się i wyłania z charakterystycznego dla artysty florystycznego „gąszczu”. Kontekst natury – ręka w symbolu „V” wyłaniająca się z kwitnących roślinnych pnączy – to symbol odradzającego się i dynamicznie rozwijającego kraju i polskiego społeczeństwa.

Swanski
Swanski

– Absolut ma wizerunek marki kreatywnej i odważnej. Nie obawia się sięgać po kontrowersyjnych i niezależnych artystów-mistrzów w swojej dziedzinie, tj. Spike Lee, Oskar Metsavaht, Ron English i prezentować ich odważne idee na swojej kultowej butelce. Można śmiało powiedzieć, że limitowane edycje to specjalność marki Absolut. Dzięki kreatywności twórców limitowane edycje Absoluta na trwałe zapisały się w światowej historii popkultury – mówi Dorota Durakiewicz, Senior Brand Manager ABSOLUT VODKA w Pernod Ricard Polska. – Absolut Polakom to znacznie więcej niż kolejna limitowana edycja. Po raz pierwszy w historii edycji Absolut honoruje cały Naród. To ukłon w stronę Polski i Polaków. Ten projekt to nowoczesna wizja i artystyczne połączenie tradycji, współczesności i optymistycznej przyszłości, która przed nami. Absolut Polakom to wyjątkowa edycja dla wyjątkowych ludzi – dodaje.

Limitowana edycja Absolut Polakom będzie szeroko dostępna. Dystrybucja obejmie wszystkie sieci handlu nowoczesnego i oczywiście handel tradycyjny. Wspierana będzie silnie w punktach sprzedaży poprzez standy, shelfstoppery, mini ekspozycje na półkę, maty ladowe i inne.

Sugerowana cena detaliczna w hipermarketach: 39,99 pln za 0,7l.

Za wybór artysty i przygotowanie wsparcia dla edycji Absolut Polakom odpowiada IQ Marketing, działania z zakresu public relations opracowała i koordynuje agencja Rc2 Raczkiewicz Chenczke Consultants.

Fan Page: http://www.facebook.com/ABSOLUTNI

www.projektpokolenie.pl

Pamiętaj, pij odpowiedzialnie!

Na Zdrowie!

(Tekst i zdjęcia – materiały prasowe Pernod Ricard Polska)

Jedna uwaga do wpisu “V* ZNACZY WOLNOŚĆ. TEN SYMBOL TO MY, POLACY!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s