Diffordsguide Cocktails#8 dostępny w Polsce

Diffordsguide cocktails #8
Diffordsguide cocktails #8

Diffordsguide to obowiązkowa lektura dla każdego barmana oraz tych, którzy interesują się koktajlami. Diffordsguide to przewodnik po alkoholach i doskonałe kompendium przepisów na drinki. Do wczoraj polski czytelnik mógł zamówić periodyk tylko przez internet, od dziś dostępny jest w Polsce. Za dystrybucję na terenie naszego kraju odpowiedzialny jest APS Polska.

Difforsdguide cocktails #8 zawiera ponad 2600 przepisów na koktajle, to o 400 przepisów więcej niż poprzednia edycja. Niektóre z pozycji to zupełne nowości, a niektóre to na nowo odkryte klasyki jak np. przepis na Cosmopolitan z 1934 roku.

Oprócz samych przepisów książka zawiera również informacje dla nowicjuszy o podstawowoych technikach przygotowywania kotaji, niezbędznym sprzęcie, rodzajach szkła, przygotowywaniu garnirunków. W #8 znajduje się również szczegółowy spis niezbędnych składników wraz ze zdjęciami oraz opisami alkoholi.

Jedną z zalet tego wydawnictwa jest to, że większość przepisów została przedstawiona ze składnikami, które są łatwo dostępne w większości krajów, nawet w Polsce. Zawiera również ponad 500 przepisów, które można przygotować używając 14 podstawowych alkoholi takich jak wódka, gin, rum, tequila, szkocka whisky, koniak, bourbon, triple sec, likier pomarańczowy, likier brzoskwiniowy, likier jężynowy, wytrawny i słodki wermut oraz szampan.

Książkę można w Polsce zamówić od APS Polska przez ich stronę internetową www.apspolska.pl lub telefonicznie pod numerem 0801 000 846 lub + 48 22 851 92 22. Cena to 199 PLN.

Pamiętajcie, pijcie odpowiedzialnie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s