Konkurs SHAKE IT UP – Rozstrzygnięty!

Laureaci Londyn.
Laureaci Londyn.

W konkursie Shake It Up wszyscy pasjonaci miksologii mieli szansę na udział w warsztatach oraz walkę o nagrodę główną! Spośród 120 finalistów decyzją jury zwyciężyła czwórka szczęśliwców, która w nagrodę wyjechała do europejskiego zagłębia koktajlowego.  To właśnie w Londynie laureaci zdobywali doświadczenie pracując w topowych barach.

ABSOLUT VODKA stawia przede wszystkim na młode talenty. Najważniejsza jest pasja i zaangażowanie. Każdy barman może stać się artystą w swoim fachu bo mieszanie smaków to forma sztuki, dlatego postał konkurs SHAKE IT UP w ramach PROJEKTU POKOLENIE. To nie tylko konkurs ale także szereg warsztatów, które są szansą zdobycia wiedzy z najwyższej światowej półki! Kacper Parchotiuk, Krzysztof Jędrysik, Kuba Słowicki oraz Maciek Szymański przekonali się o tym na własnej skórze. Swoją drogę do zwycięstwa rozpoczęli od wysłania filmiku z prezentacją swoich umiejętności. Następnie przeszli przez sito warsztatów prowadzonych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie. Jury w składzie: Matt Pomeroy (globalny ambasador Absolut Vodka), Eric Fossard (światowej sławy barman) oraz Maciej Starosolski (ambasador Absolut Vodka w Polsce) wybrało ich spośród wszystkich finalistów. Miernikiem ich umiejętności był Speed&Quality test, czyli ekspresowa produkcja koktajli w bardzo dobrej jakości.

Główną nagrodą w konkursie był wyjazd do Londynu gdzie poza zwiedzaniem i poznawaniem części gastronomicznej miasta, mieli okazje i szczęście zdobyć dodatkowe doświadczenia pracując w najlepszych londyńskich barach. Selekcja lokali oraz ich dopasowanie do odpowiednich barów odbyło się w bardzo uważny i przemyślany sposób. Każde z tych miejsc reprezentuje najwyższy poziom w swojej klasie oraz jest rozpoznawalne na rynku londyńskim. To wszystko daje gwarancję zdobycia doświadczeń zupełnie innych niż w Polsce. Laureaci mieli okazję szlifować swoje umiejętności w Light Bar w Hotelu St Martins Lane, Kosmopol w dzielnicy South Kensington, B@1 Shoreditch oraz Restauracja Baltic w dzielnicy Southwark.

Londyn
Londyn

– Konkurs Shake It Up dał mi wszystko co najlepsze: niesamowitą atmosferę na warsztatach, niezapomniane chwile podczas wizyty w Londynie i wiarę w samego siebie – twierdzi Kacper Parchotiuk. Shake It Up wyróżnia przede wszystkim poziom organizacji. Podczas trwania projektu wszystko było dopięte na „ostatni guzik”, czyli profesjonalne warsztaty, niesamowici prowadzący, najlepszy alkohol i rewelacyjna nagroda. Nie ma drugiego takiego konkursu! – dodaje Kacper.

Możliwość zobaczenia barmaństwa na światowym poziomie i to w kolebce miksologii, czyli Londynie było niesamowitym doświadczeniem dla Krzysztofa Jędrysika. Do udziału w Shake It Up skłoniła go nietypowa nagroda, czyli wyjazd do Londynu na szkolenie, którego nie da się zastąpić pieniędzmi.

Dla Maćka Szymańskiego Shake It Up był natchnieniem do dalszego udoskonalania umiejętności. Ucieszyło go, że podczas warsztatów miał okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek z historii barmaństwa oraz poznać nowe, zaskakujące połączenia smakowe.
– Mogłem poobserwować i posłuchać barmanów posiadających niezwykłą wiedzę, umiejętności i pasje, co zachęciło mnie do dalszego kształcenia się w tej dziedzinie –
zapewnia Maciek.

Z kolei Kuba Słowicki docenił motywację, która zrodziła się u niego podczas konkursu
i nieustannie trwa do dziś, a także kontakty jakie nawiązał podczas warsztatów. Zrozumiał także, że bez względu na wiek należy być dumnym z tego co się robi!

Zgodnie z mottem marki ABSOLUT staramy się tworzyć coś wyjątkowego. Konkursy
w ramach PROJEKTU POKOLENIE są ogromną szansą dla młodych talentów, dlatego już wkrótce startuje kolejna odłona Shake It Up – zapewnia Maciek Starosolski, ambasador Absolut Vodka.

Więcej informacji na www.projektpokolenie.pl.

Pamiętaj, pij odpowiedzialnie!

Na Zdrowie!

(Tekst i zdjęcia – materiały prasowe Wyborowa S.A.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s