Finał Finlandia Vodka Cup w Laponii

W arktycznej ojczyźnie Finlandia® Vodka już po raz 12 odbędzie się światowy finał konkursu barmańskiego Finlandia Vodka Cup. 2 lutego elita barmanów z całego świata przystąpi do rywalizacji za kołem podbiegunowym, w miejscowości Levi.

Finlandia jest dumna, że udało jej się zebrać barmanów z całego świata w wyjątkowym otoczeniu – specjalnie zbudowanym lodowym barze za kołem podbiegunowym” – mówi Maureen Brekka, Dyrektor Generalny Finlandia® Vodka. “Konkurs pomaga nawiązać więzi pomiędzy uczestnikami, którzy dzielą wspólną pasję do miksowania.”

Finał FVC
Finał FVC

Aby wziąć udział w światowym finale zwodnicy musieli przejść eliminacje regionalne oraz zwyciężyć w finale konkursu w swoim kraju, który odbył się pod koniec minionego roku. W tym roku Polskę reprezentować będzie Waldemar Mucha z Rzeszowa.

Podczas finałów w Laponii zacne grono międzynarodowych jurorów oceni uczestników pod kątem sztuki, stylu i umiejętności przygotowania trzech oryginalnych koktajli na bazie Finlandia® Vodka. Swoje umiejętności zaprezentują w kategorii aperitif, long drink i “Quick Mix”.

W kategorii “Quick Mix” na 10 minut przed konkurencją uczestnicy otrzymują kosz ze składnikami, z których w ciągu 5 minut muszą przygotować nową recepturę drinka. Każde opóźnienie powoduje utratę cennych punktów. Zawodnicy nie znają zawartości kosza, co jest dodatkowym utrudnieniem w tej konkurencji.

Każdy drink przygotowany przez barmana musi mieć oryginalną recepturę bazująca na Finlandia® Vodka lub jej wariantach smakowych: Cranberry Fusion, Lime Fusion, Mango Fusion, Wild Berries Fusion, Redberry Fusion, Grapefruit Fusion, Tangerine Fusion lub Blackcurrant Fusion.

Ideą konkursu Finlandia Vodka Cup nie jest nagrodzenie idealnego drinka lecz odkrycie najlepszego barmana, który rozumie starą sztukę doskonałego mieszania drinków przy użyciu świeżych i naturalnych składników. Punkty z każdej kategorii są sumowane w celu wyłonienia zwycięzcy.

Finał FVC
Finał FVC

Poza emocjonującym konkursem Finlandia® Vodka jest również gospodarzem specjalnej sesji Finnishing School – programu doskonalącego sztukę barmańską dzięki obiektywnemu podejściu do miksologii.

Światowi ambasadorowie Finlandia® Vodka, Soul Shakers, konsultanci z Wielkiej Brytanii poprowadzą sesję, podczas której barmani poznają:

  • Historię wódki

  • Tajniki procesu destylacji, fermentacji i filtracji

  • Metodę testowania składników wódki z zamkniętymi oczami

  • Naukowe podejście do sztuki barmańskiej

  • Wskazówki co do smaku i zbalansowania

  • Pojęcia związane z drinkami

Każdy uczestnik będzie brał udział również w tradycyjnych, fińskich zabawach takich jak: wyścig reniferów, kulig, rzucanie lassem i bieg w rakietach śnieżnych. Na wszystkich uczestników czeka również fińska uczta z lokalnymi przysmakami, wśród których będzie mięso renifera oraz świeżo wędzony łosoś.

Wszystkim barmanom życzymy szczęścia w zmaganiach podczas 12. finału Finlandia Vodka Cup.

Pamiętajcie, pijcie odpowiedzialnie.

Kippis!

(Tekst i zdjecia – materiały prasowe organizatora.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s